Reklama

Aktualności Rzeszów

W pięciu rzeszowskich żłobkach znajdziemy magiczny dywan

Dodano: 02.12.2019

W pięciu rzeszowskich żłobkach znajdziemy magiczny dywan - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. Wykorzystanie narzędzi multimedialnych to dziś nieodłączny element procesu nauczania, a współczesne dzieci od najmłodszych lat mają styczność z nowoczesnymi technologiami. Także w żłobkach technologia i multimedia są czymś zupełnie naturalnym. Miejski Zespół Żłobków w Rzeszowie niedawno wyposażył pięć kolejnych placówek w magiczny dywan – interaktywny projektor przeznaczony do edukacji, rozrywki i rehabilitacji.

Rzeszowskie żłobki systematycznie poszerzają swoją ofertę dla najmłodszych mieszkańców, proponując zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi multimedialnych. Jednym z nich jest magiczny dywan, z którego od niedawna korzystają kolejne placówki, tj.: Żłobek nr 1 „Wesoły miś”, Żłobek nr 3 „Krzyś”, Żłobek nr 8 „Kajtek”, Żłobek nr 10 „Rumcajs” oraz Żłobek nr 11 „Słoneczko”.

„Jesteśmy miastem innowacyjnym, które chętnie wprowadza najnowsze rozwiązania we wszystkich dziedzinach życia. Dotyczy to również naszych najmłodszych dzieci, dlatego też chętnie skorzystaliśmy z pomysłu wprowadzenia w naszych żłobkach multimedialnego rozwiązania w postaci magicznego dywanu”  – powiedział prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Montowane pod sufitem urządzenie składa się z komputera, interaktywnego projektora oraz czujnika ruchu, dzięki któremu wyświetlane na podłodze gry i quizy można obsługiwać za pomocą ruchów rąk i nóg. Innowacyjność tego rozwiązania polega na tym, że dostępne na platformie ćwiczenia, gry oraz zabawy nie tylko pomagają w nauce, ale dodatkowo skutecznie zachęcają do ruchu oraz pracy grupowej.REKLAMA

„Uważam, że od najmłodszych lat dzieci powinny się zaznajamiać z interaktywnymi metodami, nawet jeśli to będą tylko zabawy. Takie „magiczne dywany” mamy w 8 miejskich żłobkach. Koszt ich montażu to ok. 100 tys. zł i w dużej części został sfinansowany z programu rządowego „Maluch”. W przyszłym roku oddajemy do użytku kolejne 2 nowe żłobki, które również będziemy wyposażać w innowacyjne rozwiązania” – dodaje prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Magiczny dywan obecny jest już w ponad stu podkarpackich szkołach i przedszkolach. W całej Polsce stosuje go prawie 2 tysiące placówek edukacyjnych. Żłobki to kolejny obszar, w którym to interaktywne urządzenie sprawdza się jako nowoczesna pomoc w prowadzeniu zajęć.

„Magiczny Dywan wyposażony jest w pakiety gier dostosowane do wieku i potrzeb rozmaitych użytkowników. Nasze interaktywne aplikacje, zbieżne z obowiązującą podstawą programową służą do nauki czytania, języków obcych, a nawet kodowania. Dla najmłodszych dzieci, uczęszczających do żłobków czy przedszkoli przeznaczone są pakiety z serii FUN” – tłumaczy Wojciech Muliński, członek zarządu firmy Funtronic, która jest dystrybutorem magicznego dywanu.
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych - Aktualności Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Ce...

Tragedia na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Syn podejrzany o zabójstwo matki - Aktualności Rzeszów

Tragedia na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Syn podejrzany o zabójstwo matki

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. ...

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu - Aktualności Rzeszów

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu

RZESZÓW. 9 grudnia br. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii 6, 30 i 46. ...

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych - Aktualności Rzeszów

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Oba projekty uchwały zostały zaakceptowane przez radnych na wczorajszej sesji Rady Miasta . ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem