Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

W Rzeszowie otwarto RoboLAB

Dodano: 13.06.2022 r.

fot. Natalia Górska - Tomaszewska / Materiały prasowe
fot. Natalia Górska - Tomaszewska / Materiały prasowe
RZESZÓW. W piątek oficjalnie otwarto RoboLAB – miejsce, w którym młodzież będzie szkolić się z budowy i programowania robotów, aby następnie startować w międzynarodowych zawodach robotycznych.

RoboLAB – Local STEM Incubator to projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Jego celem jest stworzenie przestrzeni do rozwijania swoich kompetencji w robotyce. Miejsce to ma pomóc przede wszystkim młodzieży w zrozumieniu czym jest robotyka i jakie możliwości daje. Będą się tutaj odbywać warsztaty, spotkania z ekspertami i szkolenia przygotowanie specjalnie dla tego celu i dla tej grupy wiekowej.

- Fundacja ma już spore doświadczenie w przygotowywaniu zajęć dla dzieci i młodzieży dlatego możemy zakładać, że i tym razem będzie to dobrze przygotowane. Nasz Dziecięcy Uniwersytet Techniczny ma już ponad 10 lat i w organizowanych zajęciach wzięło udział ponad 40 000 uczestników, co daje nam pewność, że mamy doświadczenie w przygotowywaniu zajęć dla dedykowanych grup uczestników - mówi Łukasz Szuba, dyrektor Fundacji.

Dzięki wsparciu partnerów, w tym firmy Pratt&Whitney Rzeszów, Województwa Podkarpackiego, Miasta Rzeszowa oraz Politechniki Rzeszowskiej, zajęcia w RoboLAB będą bezpłatne. Jedyne, co należy zrobić aby móc z nich skorzystać to założyć drużynę, znaleźć opiekuna i przystąpić do pracy. Co roku w listopadzie Fundacja wraz z Partnerami będzie organizować międzynarodowe zawody robotyczne XChallenge, w których jedną z konkurencji będzie Task Hunters. Konkurencja ta dedykowana jest robotom zadaniowym, których budowania uczniowie będą się uczyć w ramach zajęć w RoboLAB. Co ważne, w zawodach drużyny będą walczyły o naprawdę wysokie nagrody finansowe, płatne staże i praktyki dla laureatów oraz dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe. Na dzień dzisiejszy Fundacja już podpisała porozumienie z Politechniką Rzeszowską, która takie punkty przyzna laureatom zawodów. 
Reklama
RoboLAB to nie tylko przestrzeń czy warsztat do budowy robotów. Ma to być również miejsce spotkań i wymiany doświadczeń dla wszystkich tych, którzy interesują się szeroko rozumianą robotyką. 



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

WYPADEK

Czołowe zderzenie w Szklarach. 3 osoby ranne, w tym małe dziecko

SZKLARY. Do zderzenia dwóch samochodów doszło dziś w miejscowości Szklary w powiecie rzeszowskim. Trzy osoby, w tym kilkunastomiesięczne dziecko trafiło do szpitala. Na miejscu lądował helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego.

Rzeszów International Acro Cup

Na trzy dni Rzeszów stanie się stolicą światowej akrobatyki

RZESZÓW. Ponad 700 zawodników z 22 krajów przyjedzie do Rzeszowa, aby rywalizować w Pucharze Świata oraz Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej - Rzeszów International Acro Cup.

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie. Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników

RZESZÓW. W czwartek, 30 maja, w związku z uroczystością Bożego Ciała, ulicami Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przejdą procesje. Część dróg na terenie miasta zostanie częściowo lub całkowicie zamknięta. Ruchem kierować będą policjanci.

NOWOŚĆ NA PODRZESZOWSKIM LOTNISKU

Samolotem z Jasionki do Izmiru. Ruszyło nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. We wtorek, 28 maja 2024 r. po raz pierwszy w historii podrzeszowskiego lotniska, poleciał czarterowy samolot z Jasionki do Izmiru.

Rzeszów

Koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Nawet kilkanaście tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznego koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. W związku z tym, na drogach dojazdowych do miejsca wydarzenia, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Reklama