Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaną kolejne ścieżki rowerowe

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W przyszłym roku miasto planuje utworzenie kilku kolejnych ścieżek rowerowych.

Najbliżej realizacji jest budowa ścieżki rowerowej biegnącej od Mostu Lwowskiego do ul. Ciepłowniczej. Jak udało nam się ustalić, obecnie trwa wykup terenów od prywatnych właścicieli pod tę inwestycję. Budowa ścieżki ma rozpocząć się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Kolejna ścieżka rowerowa ma powstać na prawym brzegu Wisłoka, pomiędzy Mostem Zamkowym, a Mostem Karpackim. Inwestycja jest zawarta w planie zagospodarowania przestrzennego i ma zostać zrealizowana w ramach przyszłorocznego budżetu miasta.

Następną planowaną inwestycją przewidzianą do realizacji w 2022 r. jest budowa ścieżki rowerowej od terenu przy Żwirowni, w kierunku południowej granicy miasta.
Reklama
Rozważane jest także utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Przemysłowej, która połączyłaby istniejącą już ścieżkę przy al. Batalionów Chłopskich z tą przy ul. 9 Dywizji Piechoty. Wniosek radnego Andrzeja Deca w tej sprawie ma być analizowany pod kątem możliwości wprowadzenia inwestycji do budżetu miasta na przyszły rok.

Ponadto Ratusz zapowiada, że przy każdej kolejnej budowie lub rozbudowie dróg, przewidziane jest utworzenie przy nich kolejnych ścieżek rowerowych.

Rzeszów, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, jest w czołówce polskich miast z największą liczbą kilometrów ścieżek rowerowych. Rzeszowscy rowerzyści mają obecnie do dyspozycji ponad 165 km ścieżek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Rzeszów

Na ul. Krzyżanowskiego powstaje dwukierunkowy przejazd rowerowy

RZESZÓW. Budowa przejazdu potrwa do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa. Zamknięte ulice i objazdy autobusów

RZESZÓW. Sprawdź, które ulice będą zamknięte i jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

Rzeszów

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

RZESZÓW. Nowe przystanki "na żądanie" zaczną obowiązywac od 1 sierpnia br. 

Reklama