Rzeszów - Poniedziałek, 11.08.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaną kolejne ścieżki rowerowe

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W przyszłym roku miasto planuje utworzenie kilku kolejnych ścieżek rowerowych.

Najbliżej realizacji jest budowa ścieżki rowerowej biegnącej od Mostu Lwowskiego do ul. Ciepłowniczej. Jak udało nam się ustalić, obecnie trwa wykup terenów od prywatnych właścicieli pod tę inwestycję. Budowa ścieżki ma rozpocząć się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Kolejna ścieżka rowerowa ma powstać na prawym brzegu Wisłoka, pomiędzy Mostem Zamkowym, a Mostem Karpackim. Inwestycja jest zawarta w planie zagospodarowania przestrzennego i ma zostać zrealizowana w ramach przyszłorocznego budżetu miasta.

Następną planowaną inwestycją przewidzianą do realizacji w 2022 r. jest budowa ścieżki rowerowej od terenu przy Żwirowni, w kierunku południowej granicy miasta.
Reklama
Rozważane jest także utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Przemysłowej, która połączyłaby istniejącą już ścieżkę przy al. Batalionów Chłopskich z tą przy ul. 9 Dywizji Piechoty. Wniosek radnego Andrzeja Deca w tej sprawie ma być analizowany pod kątem możliwości wprowadzenia inwestycji do budżetu miasta na przyszły rok.

Ponadto Ratusz zapowiada, że przy każdej kolejnej budowie lub rozbudowie dróg, przewidziane jest utworzenie przy nich kolejnych ścieżek rowerowych.

Rzeszów, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, jest w czołówce polskich miast z największą liczbą kilometrów ścieżek rowerowych. Rzeszowscy rowerzyści mają obecnie do dyspozycji ponad 165 km ścieżek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koronawirus. 4 nowe przypadki zakażenia na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [30.03.2020 r.]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Łącznie na Podkarpaciu to już 80 osób.

Rzeszów

W Parku Papieskim stanie rzeźba

RZESZÓW. Ruszył przetarg na montaż pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim. Rzeźba ma być gotowa w dwa miesiące.

Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysową” oraz smsów dot. zadłużenia na mikrorachunku podatkowym.

Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowskich sołectw. 

Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują przestrzeń publiczną miasta oraz nadają komunikaty z radiowozów o obowiązujących obostrzeniach. 

Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie nieczynne.

Rzeszów

Urząd Miasta, firmy i instytucje w Rzeszowie zgaszą światło podczas "Godziny dla Ziemi"

RZESZÓW. 28 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF.

Reklama