Reklama

Aktualności / Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM

Dodano: 25.03.2022 r.

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM - Aktualności Rzeszów

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W rejonie ul. Wołyńskiej w Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie ok. 850 mieszkań. Obok powstaną tereny zielone i parki.

W środę w rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa dotycząca możliwości utworzenia kolejnej Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej na Podkarpaciu. W spotkaniu udział wzięli Prezydent Miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek oraz Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości, Arkadiusz Urban.

- Rzeszów jest miastem dynamicznie rozwijającym się. Przybywa nam mieszkańców, którzy znajdują zatrudnienie zarówno w naszym mieście jak i w znajdujących się po sąsiedzku strefach ekonomicznych. Dlatego też potrzebne są nowe mieszkania. Należy jednak pamiętać, że obecny czas jest szczególny – mamy do czynienia z niestabilną sytuacją ekonomiczną i dlatego taki projekt jak Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa jest bardzo potrzebny. Da szansę na mieszkanie osobom, które nie mają możliwości zdobycia kredytu – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas konferencji, która odbyła się w środę.

- Na Podkarpaciu mamy obecnie dwie Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, czyli inicjatywy rządowe tworzone we współpracy z samorządami, których celem jest budowa mieszkań pod wynajem z opcją wykupu. Są to SIM Południe i SIM Podkarpacie. Teraz zbliżamy się do powołania kolejnej SIM z udziałem kluczowego miasta regionu – Rzeszowa oraz okolicznych gmin. Jesteśmy już na etapie kształtowania się tej kolejnej inicjatywy – poinformował Arkadiusz Urban, Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości. – W dzisiejszych warunkach i okolicznościach  jest to bardzo cenna inicjatywa, bo jak wiemy przybyło nam w krótkim czasie ponad 2 mln mieszkańców, z których pewna część będzie prawdopodobnie chciała u nas zostać – dodał prezes KZN.REKLAMA

W ramach SIM, w Rzeszowie, w rejonie ulicy Wołyńskiej mają powstać budynki, w których będzie ok. 850 mieszkań. – Teren, na którym powstaną te budynki będzie dobrze skomunikowany. Mamy już opracowaną dokumentację budowy drogi, która będzie przedłużeniem ulicy Wołyńskiej do ul. Potokowej. Na to zadanie została już wydana decyzja ZRID. Grunty pod budowę tej drogi otrzymaliśmy nieodpłatnie od Krajowego Zasobu Nieruchomości. Zgodnie z zapisami w akcie notarialnym tę drogę mamy wybudować do 2025 roku - mówiła Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa.
Teren, na którym będą powstawały budynki mieszkalne w ramach SIM ma powierzchnię ponad 7 hektarów. Ważne jest także to, że dodatkowe 7 ha, które znajduje się przy przyszłej zabudowie, przeznaczone będzie pod zieleń i parki.

W tworzenie SIM z udziałem Rzeszowa zaangażowane są także inne gminy. – Na początkowym etapie swój akces zgłosiły Dębica i Dynów, teraz jest z nami także Kuryłówka, zgłaszają się także kolejne samorządy. To bardzo cieszy, bo jesteśmy otwarci na współpracę z innymi gminami. Spółka, którą stworzy KZN z samorządami powstanie w ciągu trzech miesięcy – powiedział prezydent Konrad Fijołek. Pierwsze mieszkania, w ramach SIM, zostaną w Rzeszowie oddane prawdopodobnie w 2025 roku.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście  - Aktualności Rzeszów

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście

RZESZÓW. Ogrody deszczowe, zielona wiata rowerowa i altana edukacyjna – to trzy mikroinnowacje zgłoszone przez mieszkańcó...

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie

RZESZÓW. Najbliższa akcja znakowania rowerów odbędzie się 17 sierpnia. ...

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej - Aktualności Rzeszów

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej

RZESZÓW. Zaplanowany pierwotnie na 11 i 12 sierpnia ostatni etap prac przy rozbudowie ulicy Matysowskiej, został przesunięty na 16 i ...

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzi...

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna - Aktualności Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatyw...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: