Rzeszów - Środa, 04.03.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie około 850 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem

Dodano: 04.09.2020 r.

fot. Krajowy Zasób Nieruchomości
fot. Krajowy Zasób Nieruchomości
RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstanie prawie 850 nowych mieszkań na wynajem z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Porozumienie w tej sprawie podpisano wczoraj w ratuszu.

3 września 2020 r. Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, podpisali porozumienie o współpracy dotyczące budowy prawie 850 nowych mieszkań na wynajem, o średniej powierzchni 52 metrów kwadratowych. Inwestycja powstanie w ramach tzw. Narodowego Programu Mieszkaniowego.

W uroczystości podpisania umowy uczestniczyli również: Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, sekretarz stanu Marcin Warchoł oraz wojewoda Ewa Leniart i marszałek Władysław Ortyl. 

Porozumienie zakłada wymianę informacji, materiałów i dokumentów w zakresie nieruchomości z Zasobu KZN usytuowanych na terenie Rzeszowa. Strony zobowiązały się do podjęcia wszelkich działań zmierzających do realizacji inwestycji mieszkaniowej na niżej opisanych nieruchomościach.
Reklama
Inwestycja powstanie na osiedlu Przybyszówka II (na działkach o nr 5956/18 oraz 5956/20), na terenie o powierzchni ponad 20 ha. Budowa podzielona zostanie na kilka etapów.  Inwestorem będzie spółka celowa utworzona przez KZN i Miasto Rzeszów.

Do końca roku ma zostać zatwierdzony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym powstanie inwestycja.

Do przyszłego osiedla prowadzić będzie nowa droga, będąca przedłużeniem ulicy Wołyńskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny etap rozbudowy ul. Wyspiańskiego. Powstanie przedłużenie do al. Witosa

RZESZÓW. Miasto przygotowuje kolejną inwestycję związaną z rozbudową ul. Wyspiańskiego. Powstanie jej przedłużenie i połączenie z al. Witosa. Najpierw jednak konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej – przetarg na wybór projektanta został już...

Rzeszów

Kilkaset rzeszowskich przejść dla pieszych zostanie doświetlonych

RZESZÓW. Na 250 rzeszowskich przejściach dla pieszych będzie jaśniej i bezpieczniej. Zostaną doświetlone. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Niebezpieczne odkrycie niedaleko Rzeszowa. Interweniowali saperzy

W Hyżnem w powiecie rzeszowskim znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Saperzy zajęli się ich neutralizacją.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy salon motocyklowy znanej chińskiej marki

RZESZÓW. Game Over Cycles wprowadzona do Rzeszowa nową markę motocyklową. Przy ulicy Ludwika Chmury powstaje autoryzowany salon oraz serwis Benda – chińskiego producenta, który działa już w 85 krajach świata.

Rzeszów

Od 2 marca zmiany w centrum Rzeszowa - ograniczenia dla samochodów

RZESZÓW. Od 2 marca 2026 r. w rzeszowskim śródmieściu zaczną obowiązywać nowe ograniczenia dla samochodów. Zmiany obejmą fragment ul. Zamkowej, odcinek al. Lubomirskich i Pod Kasztanami oraz plac Farny. - Dzięki nim...

Rzeszów

Na osiedlu Słocina powstaną dwa mini ronda

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona mini ronda na osiedlu Słocina. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części miasta.

Rzeszów

Testy nowego autobusu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie przeprowadza testy nowoczesnego autobusu elektrycznego. Od kilku dni na ulicach miasta możecie spotkać pojazd BMC Procity+ 12M EV.

Rzeszów

16-letnia mieszkanka Rzeszowa potrącona na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 16-letniej mieszkanki Rzeszowa na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Strażackiej. Poszkodowana z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Reklama