Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

W Rzeszowie trwa audyt przejść dla pieszych

Dodano: 29.11.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa audyt rzeszowskich przejść dla pieszych. Jego celem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

Z inicjatywy Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, wczoraj w Rzeszowie rozpoczął się audyt przejść dla pieszych. Ocenę przeprowadzają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg oraz Zarządu Zieleni Miejskiej. Wnioski z audytu zostaną spisane i będą wprowadzane w życie w najbliższym czasie.

- W pierwszej kolejności sprawdzane były przejścia dla pieszych w ciągu al. Cieplińskiego. Tutaj zgłaszane były wnioski dotyczące przycięcia części roślin rosnących w sąsiedztwie przejść. Niektóre z roślin mogą zostać przesadzone w inne miejsca – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Kolejne przejścia dla pieszych, które będą weryfikowane pod względem bezpieczeństwa znajdują się m.in. ulicy Słowackiego, Okulickiego, Powstańców Warszawy, Witosa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Reklama