Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

W Rzeszowie trwa wymiana oświetlania. Obejmie prawie 200 ulic

Dodano: 15.01.2026 r. / Redakcja

Nowe oświetlenie na ul. Architektów w Rzeszowie / fot. ZZM
Nowe oświetlenie na ul. Architektów w Rzeszowie / fot. ZZM

RZESZÓW. Blisko 2,8 mln zł miasto wyda na wymianę starego oświetlenia na nowe, energooszczędne oprawy oświetleniowe. Inwestycja jest już realizowana. LED’y zamontowane zostały już m.in. na ulicach: Podkarpackiej, Miłocińskiej, Rejtana, Dębickiej i Borowej.

Projekt wymiany oświetlenia w Rzeszowie został dofinansowany środkami z budżetu państwa. Zakres prac jest bardzo duży i obejmie prawie 200 rzeszowskich ulicach. Zamontowanych zostanie w sumie 3 822 opraw.

W ramach zadania wymienione zostaną oprawy oświetleniowe starego typu, sodowe na nowoczesne – LED. - Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo na drogach oraz oszczędzamy energię i pieniądze - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. Miasto szacuje, że dzięki wymianie opraw na nowe, zużycie energii spadnie o co najmniej 70 proc. Dzięki temu miasto chce zaoszczędzić około 2 mln zł rocznie.

Reklama

Inwestycję realizuje wyłoniona na drodze przetargu rzeszowska firma Linter Energia. Nowe oprawy LED zamontowane zostały już na takich ulicach jak m.in.: Warneńczyka, Królewskiej, Saskiej, Zygmunta Starego, Witolda, Leszka Czarnego, Sikorskiego, Lwowskiej, Rejtana, Dębickiej, Błogosławionej Karoliny, Wyspiańskiego, Bieckiej, Borowej.

Kolejne ulice, na których w najbliższy czasie zostaną wymienione oprawy to m.in. Storczykowa, Dąbrowskiego, 9 Dywizji Piechoty, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Zadanie ma być zakończone w tym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż maszyny TBM, która wydrąży tunel na S19 Rzeszów - Babica

RZESZÓW/BABICA. Wszystkie elementy maszyny TBM są już na placu budowy. 

Rzeszów

W 14 min. z centrum Rzeszowa na lotnisko w Jasionce. Trwa budowa nowej linii kolejowej

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu! W niedzielę Targi Ślubne w Rzeszowie

RZESZÓW. Porady specjalistów, najnowsze kolekcje i trendy, różnorodność ofert oraz możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami – to wszystko czeka na przyszłe pary młode już w najbliższą niedzielę (5 lutego) w hali Podpromie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Woli Rafałowskiej. Interweniował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 47-letni kierowca citroena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne i betonowy przepust. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów

RZESZÓW. Połączenie będzie realizowane od 2 czerwca do 5 września 2023, dwa razy w tygodniu.

Reklama