Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

Dodano: 27.07.2022 r.

fot. Archiwum KWP Rzeszów
fot. Archiwum KWP Rzeszów
RZESZÓW. W środę, 27 lipca na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Rzeszowie rozpoczną się o godz. 10:00 mszą świętą w kościele farnym pod przewodnictwem Bp Ordynariusza. Następnie uczestnicy wydarzenia przeniosą się na plac przed świątynią, gdzie o godz. 11:00 rozpoczną się główne uroczystości.

Obchodom będzie towarzyszył policyjny piknik, który zorganizowany zostanie w Białym Ogrodzie przy Placu Farnym. Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym m.in.:

- pokaz policyjnych pojazdów (radiowozów, motocykli, w tym Harley Davidson)
- pokaz policyjnego wyposażenia (prewencji, ruchu drogowego, techniki kryminalistycznej)
- obecność patroli konnych i rowerowych
- pokaz tresury psa służbowego
- stoiska profilaktyczne

Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli spotkać policyjną maskotkę – Misia Popo oraz skorzystać auto-chodzików.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Rzeszów

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządza w Rzeszowie zaoferowała pomoc socjalną dla studentów. 

Rzeszów

2,5 promila miał kierowca ujęty przez świadka na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 46-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, uniemożliwił kontynowanie jazdy pijanemu kierowcy peugeota. 

Rzeszów

Dostał 500 zł mandatu za bieganie nad Wisłokiem

RZESZÓW. Ponad 30 razy interweniowali rzeszowscy policjanci w miniony weekend w związku ze zgłoszeniem naruszeń obowiązujących ograniczeń.

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej szyje maseczki

RZESZÓW. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie włączył się w akcję "Maseczki dla Łańcuta”. Krawcowe szyją maseczki z materiałów dostarczonych przez wolontariuszy.

Rzeszów

Specjalny lot z Włoch do Rzeszowa. Pasażerowie odbędą kwarantannę w Bieszczadach

RZESZÓW. 7 kwietnia z Mediolanu i Rzymu do Rzeszowa przyleci 100-osobowa grupa Polaków.

Reklama