Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

Dodano: /

Dworek Gumińskich, fot. Uniwersytet Rzeszowski
Dworek Gumińskich, fot. Uniwersytet Rzeszowski

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

- Psychologia jest bardzo prestiżową dyscypliną, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Ta dyscyplina ma również aspekt interdyscyplinarności, otwiera się na współpracę z różnymi dyscyplinami naukowymi, a to jest bardzo cenne i potrzebne dla rozwoju całego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Siłą każdego kierunku jest praca i to co z niej wynika decyduje o naszej tożsamości - mówił podczas środowej uroczystości JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek

Instytut Psychologii UR wchodzi w skład Kolegium Nauk Społecznych UR. Jako odrębna jednostka organizacyjna, został powołany do życia 1 października 2023 roku. Bazą dla jego rozwoju był Zakład Psychologii (funkcjonujący w ramach Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, a następnie Instytutu Pedagogiki UR), z ponad 50-letnią tradycją w prowadzeniu badań naukowych oraz nauczaniu psychologii na różnych kierunkach w UR.

Siedziba instytutu mieści się w Dworku Gumińskich, na Kampusie Zalesie. Dyrektorem Instytutu jest dr hab. Andrzej Łukasik, prof. UR.

Kierunek Psychologia pojawił się w ofercie Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2023 roku. Na tym kierunku kształci się obecnie 76 studentów I roku.

Źródło: Uniwersytet Rzeszowski
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz po raz czwarty ogłasza przetarg na budowę kładek rowerowych

RZESZÓW. Tym razem termin wykonania inwestycji kończy się 31 sierpnia 2021 roku

Rzeszów

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19.

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rzeszów

Targi Budownictwa w weekend w Rzeszowie. Organizatorzy wydali oświadczenie

Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.

Rzeszów

W Rzeszowie odbędzie się Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa

RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.

Rzeszów

Rzeszowskie uczelnie wprowadzają działania profilaktyczne w związku z koronawirusem

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.

Reklama