Rzeszów - Poniedziałek, 27.10.2025
Reklama

Ważna informacja dla mieszkańców. Zmiana banku obsługującego Urząd Miasta Rzeszowa

Dodano: 30.05.2025 r. / Informacja prasowa UM Rzeszowa

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, od 1 czerwca 2025 r. zmienia się bank obsługujący finanse Miasta Rzeszowa. W związku z tym wpłaty gotówkowe bez prowizji m.in. opłaty skarbowej, podatków oraz należności za wywóz odpadów komunalnych będą przyjmowane w nowych miejscach. Tych będzie więcej niż dotychczas.

Od 1 czerwca Urząd Miasta Rzeszowa będzie obsługiwany przez Bank Pekao S.A. Oferta tego banku, wybrana w postępowaniu przetargowym, była finansowo najkorzystniejsza dla miasta. W związku z tym zajdą zmiany dotyczące opłat wnoszonych przez mieszkańców. Dotychczas gotówkowe wpłaty bez prowizji, za odbiór odpadów, czy też podatek od nieruchomości, można było uiszczać w czterech punktach kasowych Urzędu Miasta Rzeszowa. Po zmianie, czyli po 1 czerwca 2025 r., takich bezprowizyjnych opłat gotówkowych na nowe rachunki bankowe będzie można dokonywać aż w 15 placówkach na terenie całego Rzeszowa. Te miejsca to:

- Bank Pekao SA – ul. 3 Maja 21,
- Bank Pekao SA – ul. Słowackiego 5,
- Bank Pekao SA – al. Cieplińskiego 1,
- Bank Pekao SA – al. Powstańców Warszawy 8,
- Poczta Polska – ul. Asnyka 9,
- Poczta Polska – ul. Dąbrowskiego 77,
- Poczta Polska – al. Rejtana 69,
- Poczta Polska – ul. Lwowska 6,
- Poczta Polska – al. Witosa 21,
- Poczta Polska – al. Piłsudskiego 44,
- Poczta Polska – ul. Pelczara 6,
- Poczta Polska – ul. Goździkowa 11/3,
- Poczta Polska – ul. Powstańców Wielkopolskich 4,
- Poczta Polska – ul. Starzyńskiego 2,
- Poczta Polska – ul. Leska 2.

Punkty kasowe, które znajdowały się w czterech lokalizacjach: ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 15, ul. Hanasiewicza 10 będą zamknięte.

Reklama

W dwóch lokalizacjach Urzędu Miasta Rzeszowa - przy pl. Ofiar Getta 7 oraz ul. Kopernika 15 dostępne są opłatomaty, które umożliwiają także dokonanie wpłat gotówkowych.

Ważne! Po 1 czerwca 2025 r. wpłaty należności za podatki oraz za wywóz odpadów komunalnych GOTÓWKĄ będzie można dokonać:

- BEZ PROWIZJI, tylko na NOWE NUMERY kont bankowych, które dostępne będą od 3 czerwca 2025 r. w Wydziale Finansowym Urzędu Miasta Rzeszowa.
- NA DOTYCHCZASOWE NUMERY KONT funkcjonujące do 31 grudnia 2025 r., przy czym te wpłaty od 1 czerwca 2025 r. będą objęte prowizją.

Szczegółowych informacji na temat nowych kont bankowych udzielą pracownicy w merytorycznych wydziałach Urzędu Miasta Rzeszowa. Infolinia Urzędu Miasta Rzeszowa: 17 788 99 00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W strefie Rzeszów-Dworzysko powstaje nowy budynek straży pożarnej

RZESZÓW. Aktualnie na terenie inwestycji rozpoczynają się prace wykończeniowe.

Rzeszów

W Rzeszowie zapowiadają wiatr w porywach do 80 km/h

RZESZÓW. Silne wiatry mogą rozpocząć się od godz. 19:00 dnia 17.09.2019 i potrwają do godz. 09:00 dnia 18.09.2019.

Rzeszów

Już niebawem dni otwarte w Zarządzie Transportu Miejskiego

RZESZÓW. Dni otwarte odbędą się w dniu 20 września 2019 r. w godzinach 8:00 – 15:00 w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego

Rzeszów

Parking wielopoziomowy przy hali Podpromie będzie czteropoziomowy z wyjazdem na most

RZESZÓW. Do 2023 roku mieszkańcy powinni już korzystać z nowej inwestycji.

Rzeszów

Radni z PiS chcą rewitalizacji placu targowego. Plan ratusza zakłada inwestycje na ok. 2 mln zł

RZESZÓW. Radni z rawa i Sprawiedliwości podnieśli temat rewitalizacji całego placu targowego przy ul. Targowej.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa szkoła i przedszkole na os. Drabinianka [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Całość znajdzie się w jednym, trzy kondygnacyjnym obiekcie.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Przygotowano 468 miejsc

RZESZÓW. Rekrutacja potrwaod 25 września do 2 października.

Reklama