Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Wielkanocny jarmark na rzeszowskim Rynku

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W niedzielę, 2 kwietnia 2023 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się Polsko-Ukraiński Jarmark Tradycji Wielkanocnych. W programie m.in. występy polskich i ukraińskich artystów, poczęstunek, warsztaty tematyczne i zagroda z żywymi królikami.

Jarmark rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 18:00. Otwarciu wydarzenia będzie towarzyszyło wspólne śniadanie dla uczestników. Wystąpią artyści z z Polski i z Ukrainy: Школа Роду (Szkoła Rodu), Оксана Король (Oksana Korol), Eliza Szopa, Marcin Florczak, Kornelia Kulczycka & Adrian Łazarczyk, Natalia Wójcik & Paweł Pokrywka oraz Miguel Szuba.

Organizatorzy przygotowują ponadto pokaz kulinarny Janusza Pyry - szefa kuchni restauracji Folk, wiosenno - wielkanocne fotograficzne atelier, warsztaty: carving, napkin folding, florystyczne, działać będzie także strefa parzenia kawy, herbaty i ziół.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Zaplanowano dla nich strefę warsztatów wielkanocnych, Zagrodę Wielkanocnego Królika, czytanie bajek polskich i ukraińskich oraz Grę Miejską „Tropiciele Wielkanocnych Przygód” w towarzystwie Wielkanocnego Zajączka (godz. 14:00 i 16:00).

Pełny program Jarmarku:

11:00 – 13:55 scena - prelekcje, pokazy, obrzędy i tradycje:
11:00 – 11:15 Powitanie
11:15 – 11:25 Prezentacja atrakcji
11:25 – 11:35 Prezentacja firm/ sponsorów /wystawców biorących udział w Jarmarku Wielkanocnym
11:35 – 11:50 Prelekcja - Święta Wielkanocne na Ukrainie,  tradycje i obrzędy
11:50 – 12:00 Pokaz komponowania herbat ziołowych
Reklama
12:00 – 13:30 Pokaz Kulinarny  przeprowadzony przez Janusza Pyrę - szefa kuchni restauracji Folk
13:30 – 13:45 Sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach - dekoracja Wielkanocnego stołu             13:45 – 13:55  Prelekcja - Święta Wielkanocne w Polsce, tradycje i obrzędy
14:00 – 18:05 Scena – występy artystyczne:
14:00 – 14:05 Eliza Szopa - pracownia muzyczna RDK filia Biała
14:10 – 15:10 Marcin Florczak
15:10 – 15:50 Kornelia Kulczycka & Adrian Łazarczyk
15:50 – 16:00 Prezentacja sponsorów wydarzenia
16:00 – 16:30 Szkoła Rodu
16:30 – 16:50 Warsztaty z Гаївка
16:50 – 17:00 Natalia Wójcik & Paweł Pokrywka
17:00 – 17:50 Miguel Szuba
17:50 – 18:00 Zakończenie Jarmarku, podziękowania
11:00 – 18:00 dodatkowe atrakcje:
  • Świąteczne  śniadanie – żurek
  • Bon ton – prezentacja stołu wielkanocnego
  • Napkin folding – warsztaty składania serwetek
  • Carving – warsztaty rzeźbienia owoców i warzyw
  • Florystyka – warsztaty kwiatowej aranżacji stołu
  • Fotograficzne atelier – zdjęcia w Wielkanocnej aranżacji
  • Strefa rodziny – czytanie bajek polskich i ukraińskich
  • Strefa warsztatowa – Wielkanocne ozdoby dla dzieci
  • Zagroda Wielkanocnego Królika
  • Kiermasz – Koła Gospodyń Wiejskich
  • Kiermasz Wielkanocny – wystawcy
  • Gra Miejska „Tropiciele Wielkanocnych Przygód” w towarzystwie Wielkanocnego Zajączka
  • Biuro informacyjne RDK i Fundacji Q

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Rzeszów

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rzeszów

34. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W dniach 7 - 9 sierpnia 2025 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się Marma 34. Rajd Rzeszowski. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa, drogami gminy Boguchwała i gminy...

Rzeszów

Postęp prac na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jej koszt ponad 44 mln zł. Prace mają zakończyć się grudniu tego roku. Wiemy na jakim etapie jest realizacja inwestycji.

Rzeszów

Nowy mural ozdobił ścianę budynku w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia odsłonięto mural z portretem związanego z Rzeszowem aktora Zdzisława Kozienia. Malowidło nawiązuje do roli porucznika Zubka w „07 zgłoś się”.

Reklama