Rzeszów - Sobota, 25.07.2026
Reklama

Wiosenna edycja festiwalu dla miłośników roślin w weekend w Rzeszowie

Dodano: 17.04.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie z poprzedniej edycji Festiwalu Roślin w Rzeszowie / fot. RESinet.pl
Zdjęcie z poprzedniej edycji Festiwalu Roślin w Rzeszowie / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. W weekend hala Podpromie zamieni się w gigantyczną szklarnię. Do stolicy Podkarpacia wraca wiosenna edycja Festiwalu Roślin. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, i potrwa do niedzieli. Organizatorzy zapowiadają szeroką ofertę roślin – od popularnych gatunków po kolekcjonerskie okazy.

Na uczestników czekać będzie bogaty wybór roślin doniczkowych, w tym także nowości, które po raz pierwszy pojawią się w ofercie festiwalu. Jak podkreślają organizatorzy, wśród dostępnych egzemplarzy znajdą się zarówno niewielkie rośliny, jak i duże okazy, a także rzadkie gatunki dla bardziej wymagających miłośników zieleni.

Ważnym elementem wydarzenia mają być także ceny. Rośliny dostępne będą już od 5 zł, a organizatorzy zapewniają, że oferta cenowa będzie konkurencyjna względem sprzedaży internetowej. Jak podkreślają organizatorzy, wszystkie rośliny pochodzą bezpośrednio ze szklarni.

Festiwal Roślin to propozycja zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z roślinami, jak i dla kolekcjonerów poszukujących unikalnych okazów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Reklama

Godziny otwarcia:

  • sobota, 18 kwietnia: godz. 8:00–20:00
  • niedziela, 19 kwietnia: godz. 10:00–18:00


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Rzeszów

Więcej budek dla jerzyków przy rzeszowskich blokach. Ptaki niemal zniknęły z terenu miasta

RZESZÓW. Pracownicy MZBM zawiesili dwadzieścia budek dla jerzyków na elewacji bloku przy ul. Leszczyńskiego. Kolejnych 400 budek czeka na umieszczenie przy ścianach innych budynków.

Rzeszów

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. 

Rzeszów

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Reklama