Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

WizzAir uruchomi nowy bezpośredni kierunek z Rzeszowa

Dodano: 14.10.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Airbus A321neo / Materiały prasowe WizzAir
Na zdj. Airbus A321neo / Materiały prasowe WizzAir

RZESZÓW/JASIONKA. Węgierska linia lotnicza Wizz Air ogłosiła pięć nowych tras z Polski. W przyszłym roku przewoźnik uruchomi m.in. bezpośrednie loty z Rzeszowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania do Podgoricy (Czarnogóra).

Nowa trasa do stolicy Czarnogóry to kolejny etap rozwoju współpracy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka z węgierskim przewoźnikiem. Po wcześniejszym uruchomieniu połączeń do Mediolanu i Rzymu linia zdecydowała się postawić na kierunek do Czarnogóry, odpowiadając na rosnące zainteresowanie podróżami.

- Uruchomienie połączenia do Podgoricy to naturalna konsekwencja rozwoju naszej współpracy z liniami Wizz Air. Czarnogóra cieszy się rosnącą popularnością wśród polskich turystów, a bezpośrednie połączenie z Podkarpacia ułatwi mieszkańcom regionu dostęp do tego urokliwego miejsca - powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Loty z portu lotniczego Rzeszów Jasionka do Podgoricy będą odbywać się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy oraz w piątki. Obsługiwać je będą nowoczesne samoloty Airbus A321neo. Nowy połączenie startuje 1 czerwca 2026 roku.

Reklama

Bilety są już w sprzedaży. Ceny rozpoczynają się od 89 zł.

Podgorica, leży u zbiegu rzek Morača i Ribnica, w bliskiej odległości zarówno od wybrzeża Adriatyku, jak i wspaniałych górskich parków. Czekają tu zielone bulwary i tętniąca życiem kultura kawiarniana — idealna baza na jednodniowe wypady nad Jezioro Szkoderskie lub nad morze.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Rzeszów

Loty z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem

RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.

Rzeszów

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Będzie rondo na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich powstanie rondo, które poprawi komunikację na osiedlu Słocina. Wkrótce ruszy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie powstanie na osiedlu Pobitno

RZESZÓW. Przy ul. Kurpiowskiej powstanie prawie 30-arowy ogród kieszonkowy. Ma być gotowy latem br.

Rzeszów

Zaginione nastolatki odnalezione w Warszawie

RZESZÓW. Policjanci odnaleźli zaginione 16-latki, które w ubiegły czwartek opuściły palcówkę opiekuńczo-wychowawczą w Rzeszowie.

Reklama