Rzeszów - Sobota, 25.07.2026
Reklama

WizzAir uruchomi nowy bezpośredni kierunek z Rzeszowa

Dodano: 14.10.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Airbus A321neo / Materiały prasowe WizzAir
Na zdj. Airbus A321neo / Materiały prasowe WizzAir

RZESZÓW/JASIONKA. Węgierska linia lotnicza Wizz Air ogłosiła pięć nowych tras z Polski. W przyszłym roku przewoźnik uruchomi m.in. bezpośrednie loty z Rzeszowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania do Podgoricy (Czarnogóra).

Nowa trasa do stolicy Czarnogóry to kolejny etap rozwoju współpracy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka z węgierskim przewoźnikiem. Po wcześniejszym uruchomieniu połączeń do Mediolanu i Rzymu linia zdecydowała się postawić na kierunek do Czarnogóry, odpowiadając na rosnące zainteresowanie podróżami.

- Uruchomienie połączenia do Podgoricy to naturalna konsekwencja rozwoju naszej współpracy z liniami Wizz Air. Czarnogóra cieszy się rosnącą popularnością wśród polskich turystów, a bezpośrednie połączenie z Podkarpacia ułatwi mieszkańcom regionu dostęp do tego urokliwego miejsca - powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Loty z portu lotniczego Rzeszów Jasionka do Podgoricy będą odbywać się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy oraz w piątki. Obsługiwać je będą nowoczesne samoloty Airbus A321neo. Nowy połączenie startuje 1 czerwca 2026 roku.

Reklama

Bilety są już w sprzedaży. Ceny rozpoczynają się od 89 zł.

Podgorica, leży u zbiegu rzek Morača i Ribnica, w bliskiej odległości zarówno od wybrzeża Adriatyku, jak i wspaniałych górskich parków. Czekają tu zielone bulwary i tętniąca życiem kultura kawiarniana — idealna baza na jednodniowe wypady nad Jezioro Szkoderskie lub nad morze.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wpadek na przejeździe kolejowym przy ul. Zawiszy Czarnego. Zginął rowerzysta

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przesz szynobus na przejeździe kolejowym.
 

Rzeszów

Rusza nowa linia autobusowa. Pojedzie przez ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową linię autobusową nr 14 i wprowadza zmiany na linii nr 1.

Rzeszów

Rzeszowska inwestycja w konkursie "Top Inwestycje Komunalne 2020"

RZESZÓW. Suszarnia osadów w Rzeszowie została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020. Głosowanie zakończy się 13 maja 2020 r.

Rzeszów

Ruszyła loteria "Mieszkam w Rzeszowie". Wśród nagród m.in. Thermomix, aparat Nikon, Playstation

RZESZÓW. Loteria „Mieszkam w Rzeszowie” skierowana jest do wszystkich osób,  które ukończyły 18 lat oraz posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

Rzeszów

ZTM uruchomił system płatności zbliżeniowych w kasownikach

RZESZÓW. Od początku maja za przejazd komunikacją miejską możemy zapłacić kartą płatniczą. Autobusy, w których już działa nowy system są oznaczone specjalną naklejką.

Rzeszów

Indyjska firma wybuduje zakład w "Dworzysku"

Będą w nim wytwarzane komponenty dla branży chemicznej. Wartość inwestycji – ponad 33 mln zł.

Rzeszów

Od 6 maja rzeszowskie przedszkola i żłobki znów otwarte

RZESZÓW. Ok. 25% rodziców chce posłać dzieci do przedszkoli i 15% do żłobków, tak wynika z ankiety jaką uzupełniali rodzice na prośbę placówek.

Rzeszów

Wracają opłaty w strefie płatnego parkowania. Jest drożej

RZESZÓW. Od poniedziałku, za postój w strefie płatnego parkowania znów trzeba będzie zapłacić i to więcej niż dotychczas.

Reklama