Rzeszów - Czwartek, 23.05.2024
Reklama

Wjechał w ogrodzenie dwóch posesji. Kierowca miał 1,7 promila

Dodano: 13.02.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
BOGUCHWAŁA. Ponad 1,7 promila wykazało badanie stanu trzeźwości u kierującego, który wczoraj w Boguchwale był sprawcą zdarzenia drogowego. 38-latek, jadąc samochodem marki Pontiac, najechał na krawężnik, stracił panowanie nad samochodem, uderzył w znak drogowy, a następnie uszkodził ogrodzenia dwóch posesji.

Do zdarzenia doszło 11 lutego po godz. 21 w Boguchwale. Jak ustalili interweniujący policjanci, kierujący autem marki Pontiac, jadąc w kierunku Rzeszowa, najechał na krawężnik, stracił panowanie nad samochodem, uderzył w znak drogowy na wysepce rozdzielającej jezdnie, a następnie uszkodził ogrodzenia dwóch posesji.

Jak wynika z relacji świadków, kierujący wysiał z samochodu i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Został ujęty przez przechodniów i przekazany policjantom.

Od 38-letniego kierującego wyczuwalny był alkohol. Kierowca jednak odmówił poddania się badaniu na alkomacie. Po przewiezieniu do szpitala, gdzie pobrano od niego krew, zgodził się na badanie. Potwierdziło ono, że był nietrzeźwy i wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci odholowali uszkodzony samochód i zatrzymali dowód rejestracyjny auta. Zatrzymali również prawo jazdy 38-latka. Mężczyźnie grozi odpowiedzialność za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek więcej policjantów na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 23 maja 2024 r. funkcjonariusze ruchu drogowego przy wsparciu policjantów z komisariatów rzeszowskiej komendy będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rzeszów

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym....

Rzeszów

Poszedł do szpitala na zabieg z mefedronem i MDMA. Grozi mu 3 lata więzienia

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, zgłosił się do jednego ze szpitali na planowy zabieg. W trakcie pobytu w placówce, personel znalazł przy nim niedozwolone substancje. O sprawie poinformowano policję. 37-latkowi grozi kara do...

Rzeszów

Zaawansowane prace przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na remontowanej ul. Grunwaldzkiej trwają zawansowane prace budowlane na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Są już pierwsze drzewa, nowa nawierzchnia przy budynku UR oraz część...

OKO POLICYJNEJ KAMERY

Policyjny dron znów krążył nad rondem Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. 22 wykroczenia w niespełna 3 godziny zarejestrował policyjny dron na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie. Była to kolejna akcja z użyciem bezzałogowego statku powietrznego w tym miejscu.

Rzeszów

250 tys. zł na odnowę trzech rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto sfinansuje prace przy trzech rzeszowskich zabytkach. Chodzi o Dwór Chłapowskich na os. Słocina, Kościół pw. Chrystusa Króla oraz Cerkiew pw. Zaśnięcia NMP.

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Reklama