Reklama

Aktualności / Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej w przyszłym roku?

Dodano: 15.10.2019 r.

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej w przyszłym roku? - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie

RZESZÓW. Do rozpoczęcia prac związanych z budową obwodnicy południowej brakuje już tylko opinii dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz pozwolenia na budowę od wojewody podkarpackiego. Inwestycja wyceniana na ok. 400 mln zł jest coraz bliżej realizacji.

Nieśpiesznie, aczkolwiek systematycznie ratusz zmierza do rozpoczęcia budowy obwodnicy południowej. Aktualnie cały temat utknął na Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, gdyż miasto czeka na opinie dyrektora w sprawie odpowiedzi na uwagi, jakie RDOŚ wystosował wobec inwestycji.

„Prezydent spotkał się z dyrektorem RDOŚ-u. Dyrektor obiecał, że na początku listopada ta opinia zostanie wydana. Po wydaniu opinii przystąpimy do kolejnych czynności. W granicach lutego chcemy wystąpić do wojewody” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Nie mniej jednak, aby opinia dyrektora została wydana niezbędne jest złożenie do RDOŚ-u kolejnego uzupełnienia do odpowiedzi na 38 pytań, które kilka miesięcy temu wystosowano w stronę ratusza. Wiemy również, że prezydent informował dyrektora o tym, że uzupełnienie ma wpłynąć w ciągu kilku najbliższych dni.

„ [W uzupełnieniu – przyp. red.] chodziło o podstawowe elementy infrastruktury technicznej związanej z placem budowy. Chodzi o to jak będzie zajęty plac, czy będą tereny utwardzone pod ciężki sprzęt, gdzie będzie ten sprzęt stał, jak będzie zabezpieczony przed ewentualnymi wyciekami, także wszystkie te elementy zostały zebrane i przekazane do ratusza no i czekamy aż wpłynie uzupełnienie” – informuje Łukasz Lis, rzecznik prasowy RDOŚ-u.

Szczegóły techniczne inwestycji

Zakres planowanej inwestycji obejmuje stworzenie jezdni o długości 5728,50 m, mostu nad zalewem o długości 970 m (skonstruowanego jako dwie niezależne konstrukcje po jednej dla każdego kierunku ruchu o szerokości 2 x 15,44 m), mostu na rzece Strug o długości ok. 130 m, ciągu pieszo-rowerowego dwukierunkowego po obu stronach drogi oraz przejścia dla pieszych.

Na obwodnicy południowej mają znaleźć się zatoki autobusowe oraz połączenia z istniejącym układem komunikacyjnym (drogi zjazdowe i skrzyżowania).Inwestycja wiąże się również z rozbiórka kolidujących obiektów, których ilość wynosi 47, to m.in.  14 budynków mieszkalnych. Szacowany koszt inwestycji to ok. 400 mln zł.


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulicach Rzeszowa znów będzie można zabytkowego Jelcza z MPK Rzeszów. Kilka tygodniu temu...

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu? - Aktualności Rzeszów

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu?

RZESZÓW. Ratusz rozważa alternatywne połączenie ulic Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział przy...

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK  - Aktualności Rzeszów

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od piątku, 1 marca nastąpi zmiana rozkładów jazdy ośmiu linii komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Popularne linie 0A i...

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości - Aktualności Rzeszów

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do Rzeszowa. Tym razem dwudniowe wydarzenie odbędzie się w nowej, większej lokalizacji. Organizatorz...

Teren rekreacyjny na os. Baranówka będzie rozbudowany. Powstanie Fun Park - Aktualności Rzeszów

Teren rekreacyjny na os. Baranówka będzie rozbudowany. Powstanie Fun Park

RZESZÓW. Na os. Baranówka powstanie tor z przeszkodami dla rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek. Fun Park Baran...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: