Rzeszów - Piątek, 03.07.2026
Reklama

WSIiZ uruchamia świetlicę dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

Dodano: 07.03.2022 r.

fot. WSIiZ
fot. WSIiZ
RZESZÓW. „Przyjdź i odpocznij” - pod takim hasłem 8 marca, w przestrzeni Klubu Akademickiego IQ w Wyższej Szkole Informatyczki i Zarządzania w Rzeszowie, uruchomiona zostanie świetlica dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy. Uczelnia chce zapewnić uchodźcom trochę spokoju i odpoczynku.

- Chwila uśmiechu i zabawy dla dzieci, a dla ich Mam i Opiekunów – trochę spokoju i odpoczynku. To pragniemy zaoferować uchodźcom z Ukrainy, którzy po dramatycznych przeżyciach w swoim kraju i  trudnej podróży przez granicę są już bezpieczni w naszym mieście – informuje Dr Grażyna Bochenek, rzeczniczka prasowa WSIiZ.

WSIiZowa świetlica, która mieści się w przestrzeni Klubu Akademickiego IQ, czynna będzie w dniach 8 – 11 marca w godzinach od 14.00 do 20.00. Spośród wielu atrakcji, jakie czekają na najmłodszych są m.in. lekcje języka polskiego prowadzone w formie zabawy, pokazy filmowe, warsztaty musicalowe, zajęcia muzyczne i plastyczne. Dzieci będą mogły również poukładać puzzle, zagrać w gry planszowe, bilard albo piłkarzyki. Przygotowano także poczęstunek w postaci lodów, pizzy czy pączków.
Reklama
W czasie, gdy dzieci zajmą się swoimi sprawami, opiekunowie będą mogli odpocząć przy kawie i herbacie. Uczelnia przygotowała dla nich również stanowiska komputerowe z wi-fi, aby mogli załatwić pilne sprawy.

Uchodźcy będą mogli również skorzystać z pomocy psychologów z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju WSIiZ oraz z porad prawnych, których będą udzielać adwokaci z Okręgowej Izby Adwokackiej w Rzeszowie.

W kolejnych dniach uczelnia zamierza kontynuować zajęcia w ramach świetlicy. - Mamy w planach między innymi warsztaty robotyki i pokaz capoeiry - mówi Dr Grażyna Bochenek.

WSIiZ zaprasza do współpracy instruktorów, animatorów i ludzi kultury, którzy chcieliby poprowadzić zajęcia dla ukraińskich uchodźców.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Jasionki. 9 tras, w tym 1 nowość

RZESZÓW/JASIONKA. 9 tras, w tym nowość – Malta i więcej lotów do popularnych europejskich destynacji: Londynu, Mediolanu i Zadaru – Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Jasionki.

Rzeszów

W marcu rusza rekrutacja do rzeszowskich przedszkoli i szkół

RZESZÓW. Niebawem ruszy rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych. Dotyczy ona roku szkolnego 2025/2026. Poniżej harmonogram postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego, które zostanie ogłoszone, kiedy po rekrutacji właściwej...

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Baranówka zyskają nowe miejsce spotkań i integracji

RZESZÓW. Na osiedlu Baranówka powstanie sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem. Zarząd Zieleni Miejskiej opracował już projekt inwestycji i prowadzi konsultacje w tej sprawie z przedstawicielami osiedla.

Rzeszów

W rzeszowskich urzędach skarbowych pojawiły się terminale płatnicze

RZESZÓW. W urzędach skarbowych przy ul. Podwisłocze 42 oraz ul. Siemieńskiego 18 mieszkańcy mogą już uiszczać opłatę skarbową za pomocą terminali płatniczych.

Rzeszów

Egzotyczne zwierzęta w hali Podpromie. W weekend odbędą się targi terrarystyczne

RZESZÓW. Niezwykłe, egzotyczne zwierzęta, w tym unikatowe gatunki, które trudno zobaczyć gdzie indziej oraz wyjątkowe rośliny, również owadożerne, będzie można podziwiać podczas powracających do Rzeszowa targów terrarystycznych Exoticarium.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. 36-letnia kobieta została ranna w wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Rzeszów

Trwa remont budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budynek III LO przechodzi dużą metamorfozę. Warta blisko 14 mln zł inwestycja zakończy się w tym roku.

Rzeszów

Boisko na osiedlu Przybyszówka zostanie rozbudowane

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Reklama