Rzeszów - Wtorek, 08.07.2025
Reklama

Wybrano zarząd Społecznej Rady Kultury. Na czele Ilona Dusza - Kowalska

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
RZESZÓW. Społeczna Rada Kultury działająca przy prezydencie miasta Rzeszowa rozpoczyna działalność. Wybrano 9 osobowy zarząd, na którego czele stanęła Ilona Dusza - Kowalska.

Spotkanie kandydatów na członków zarządu rady odbyło się w środę. Spośród 13 osób wybrano do niego 9, a następnie spośród nich ścisłe, trzyosobowe prezydium. Na jego czele stanie Ilona Dusza – Kowalska. Wiceprzewodniczącym rady będzie Bartłomiej Skubisz, a sekretarzem Aneta Adamska – Szukała.

W składzie zarządu znaleźli się również: Leszek Kuchniak, Beata Kuman, Krystyna Lenkowska, Barbara Olearka, Piotr Woroniec oraz Robert Wróbel.

- W Rzeszowie w dziedzinie kultury dzieje się bardzo dużo, mamy mnóstwo imprez i wydarzeń. Liczę, że dzięki współpracy z radą nasze działania będą jeszcze lepsze i uda nam się stworzyć kalendarz niepowtarzalnych wydarzeń. Gratuluję członkom zarządu i bardzo się cieszę, że udało się go wybrać tak sprawnie – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, której podlega kultura.
Reklama
-Wszyscy zebraliśmy się tutaj aby wznieść się poza dziedziny, które reprezentujemy i wspólnie działać na rzecz całej kultury w Rzeszowie. Dobrze się rozumiemy i chcemy pomóc wypracować wieloletnią strategię kultury dla miasta -powiedział Bartłomiej Skubisz.

Społeczna Rada Kultury to kolejne ciało złożone ze społeczników, których zadaniem będzie współpraca w władzami miasta w dziedzinach, które reprezentują. Wcześniej w Rzeszowie utworzono Rzeszowską Radę Kobiet oraz Społeczną Radę Sportu. Powołanie społecznych rad wpisuje się w model zarządzania Rzeszowem jaki przyjął prezydent Konrad Fijołek. Jego celem jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, mającego szeroki wpływ na to, co dzieje się w mieście.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Reklama