Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Wyremontowano schody na osiedlu Piastów w Rzeszowie

Dodano: /

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Ponad 300 tys. zł wydało miasto na odnowienie schodów , które prowadzą z osiedla Piastów w kierunku ul. Hetmańskiej. Niestety ich stan techniczny nie był najlepszy, dlatego też wymagały czasowego wyłączenia z użytkowania i przeprowadzenia kompleksowego remontu.

Wybrany w przetargu wykonawca musiał wykonać dokumentację projektową remontu a następnie w oparciu o nią zadanie zrealizować.

Pierwsze prace polegały na rozbiórce uszkodzonych elementów oraz nawierzchni żelbetowych schodów. Dalsze to m.in. odtworzenie uszkodzonych elementów, montaż i naprawa nawierzchni schodów, łącznie z zastosowaniem powierzchni antypoślizgowej. Ponadto oczyszczone i naprawione zostały stalowe barierki, powierzchnię konstrukcji zabezpieczono powłokami antygraffiti. Prace zostały już zakończone, a obiekt udostępniony mieszkańcom.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulica Welca na os. Staromieście zostanie rozbudowana

RZESZÓW. Ruszają prace budowlane na ulicy Welca na osiedlu Staromieście. Miasto przekazało już teren budowy wykonawcy.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rzeszowie. Nie żyje 53-letni motocyklista

RZESZÓW. 53-letni motocyklista zginął w zderzeniu z samochodem osobowym marki bmw. Policja poszukuje kierowcy auta, który uciekł z miejsca wypadku.

Rzeszów

7. Rzeszowski Festiwal Piwa. Trzydniowe święto miłośników złotego trunku

RZESZÓW. Już w ten weekend na rzeszowskim Rynku odbędzie się 7. edycja Rzeszowskiego Festiwalu Piwa. Do stolicy Podkarpacia przyjedzie kilkanaście browarów.

Rzeszów

36-latek uderzył motorowerem w betonowy przepust, zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Górnie w powiecie rzeszowskim. 

Rzeszów

W weekend dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w całym Rzeszowie

RZESZÓW. Trwają badania, które mają wykazać, czy w miejskiej wodzie faktycznie występuje bakteria legionella. Ratusz podjął jednak działania prewencyjne: na sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia zaplanowano dezynfekcję sieci wodociągowej. 

Rzeszów

Nowe opaski życia dla seniorów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 158 opasek bezpieczeństwa trafi do kolejnych seniorów z Rzeszowa. To element programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby otrzymać takie...

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Wybrano zadania do głosowania

RZESZÓW. 129 propozycji zadań weźmie udział w głosowaniu w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Najwięcej mieszkańcy zaproponowali do III kategorii, dotyczącej m.in. wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów w Bratkowicach. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną niedzielnego wypadku w Bratkowicach.

Reklama