Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

Wystawa zabytkowych motocykli żużlowych na Stadionie Miejskim

Dodano: 04.04.2024 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W dniach 5 - 8 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się wystawa z okazji 100-lecia żużlu. Na ekspozycji prezentowane będą zabytkowe motocykle żużlowe - najstarszy pochodzi z 1934 roku.

Historia żużla sięga początków XX wieku. Pierwsze zawody odbyły się w 1923 roku w Australii. Na specjalnej, okolicznościowej wystawie, uświetniającej jubileusz tj dyscypliny sportu motorowego, zaprezentowane zostaną historyczne motocykle żużlowe (najstarszy z 1934 roku!) oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków i dawnych lat żużla w Polsce i na świecie. Zwiedzający będą mieli również okazję zapoznać się z najciekawszymi wydarzeniami i ciekawostkami z jego historii, zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium.
 
„Stal” Rzeszów, z dwukrotnym mistrzostwem polski na swoim koncie, zajmuje znaczące miejsce na żużlowej mapie Polski. Dodatkowo, to właśnie w Rzeszowie, na przełomie lat 50. XX wieku, rozpoczęto produkcję jedynego polskiego motocykla żużlowego - FIS, który teraz stanowi jedną z atrakcji na wystawie upamiętniającej 100 lat sportu żużlowego.
 
Reklama
Wystawa „100 lat żużla” prezentowana będzie na Stadionie Miejskim „Stal” przy ul. Hetmańskiej 69, w parku maszyn.
 
Fani czarnego sportu będą mogli ją zwiedzać w godzinach:
  • 5 kwietnia (piątek) – 11.00 – 19.00
  • 6 kwietnia (sobota) – 10.00 – 19.00
  • 7 kwietnia (niedziela) – 9.00 – 15.00
  • 8 kwietnia (poniedziałek) – 11.00 – 19.00
Bilet będzie można zakupić stacjonarnie, przy wejściu do budynku, w godzinach otwarcia obiektu.
 
Ceny biletów:
  • grupowy szkolny (minimum 20 osób) – cena 12 zł, zwiedzanie po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod numerem telefonu: 506 310 613
  • 15 zł  – ulgowy (dzieci od 8 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, emeryci, renciści, posiadacze karty dużej rodziny)
  • 25 zł – normalny
  • 60 zł – rodzinny (do 4 osób), każde kolejne dziecko (od 8 roku życia) - 10 zł
  • Wejście darmowe dla: dzieci do lat 7
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama