Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już wkrótce na ulicach Rzeszowa znów będzie można zabytkowego Jelcza z MPK Rzeszów. Kilka tygodniu temu przewoził on pasażerów w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Tym razem okazją do wyjazdu autobusu na ulice miasta będzie Dzień Kobiet.

Estrada Rzeszowska szykuje kilka atrakcji z okazji Dnia Kobiet. Jedną z nich będzie możliwość przejażdżki zabytkowym Jelczem PR110U #442, wyprodukowanym w 1982 roku. W dniu 8 marca autobus będzie kursował na trasie linii „0”, w godzinach 7:00 – 11:00 oraz 14:00 - 17:00. Trasę będzie rozpoczynał z Dworca Lokalnego.

- Przejazdy będą bezpłatne, a podróżni będą częstowani zdrowymi shake'ami przygotowanymi i serwowanymi przez uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie – informuje Estrada Rzeszowska. Panie będą mogły również liczyć na drobne upominki.

Na 8 marca Estrada zaplanowała jeszcze inne atrakcje. Wieczorem w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się bezpłatny koncert Bartka Grzanka z zespołem, promujący najnowszą płytę artysty pt. „Grzanek”. Początek o godz. 20:00.

Przedłużeniem świętowania Dnia Kobiet będzie Modowy Bazar, który odbędzie się w sobotę 9 marca w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, w godzinach 11:00 - 16:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rewitalizacja Ogrodu Miejskiego im. Solidarności do 2020 r.? Ruszył przetarg

RZESZÓW. 20 lutego ruszył przetarg na roboty budowlane w celu rewitalizacji zabytkowego Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego.

Rzeszów

Radny wskazuje 7 zagrożeń wynikających z wprowadzenia nowego regulaminu ogródków letnich

RZESZÓW. Z nowym regulaminem nie zgadza się Witold Walawender, radny Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Powstaje projekt drogi łączącej ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Przetarg na wykonanie połączenia ul. Kopisto z ul. Wierzbową ruszy dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Pracownicy PRz mają pomysł na poprawę punktualności autobusów miejskich

RZESZÓW. O szczegółach pomysłu dowiemy się w trakcie seminarium „Rozwój systemów transportowych Rzeszowa”.

Rzeszów

Brytyjska miejscowość Rushmoore kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Zdecydują radni

RZESZÓW. We wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z projektów uchwały traktuje o nawiązaniu współpracy partnerskiej.

Rzeszów

25 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

RZESZÓW. Na zajęcia w Rzeszowie zostanie przyjętych 468 dzieci z całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

W marcu br. ma ruszyć przetarg na odmulenie rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Wody Polskie informują, że przedsięwzięcie znajduje się obecnie w fazie przygotowania do realizacji.

Rzeszów

Mężczyzna zaatakował w autobusie 0B kontrolerkę biletów

RZESZÓW. Sprawca został dowieziony autobusem na Komisariat Policji.

Reklama