Rzeszów - Sobota, 05.07.2025
Reklama

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 roku dobiegła końca. Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt inwestycji to ponad 8,2 mln zł.

- Jej celem była poprawa komunikacji i bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Wyzwolenia z Okulickiego a także na sąsiednim – al. Wyzwolenia z ul. Osmeckiego, na którym zamontowana została sygnalizacja świetlna. Dzięki niej kierowcy wyjeżdżający z Osmeckiego będą mogli bez problemu włączać się do ruchu na al. Wyzwolenia. Bez świateł skręt w lewo był bardzo niebezpiecznym manewrem, na co mieszkańcy zwracali nam uwagę – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zakres prac był spory. W ramach tego zadania przebudowane zostało samo skrzyżowanie i cztery jego wloty: południowy (al. Okulickiego), wschodni (al. Wyzwolenia), północny i zachodni (al. Wyzwolenia). Powstały nowe prawoskręty, z których korzystają kierowcy jadący z ul. Osmeckiego na al. Wyzwolenia, z al. Wyzwolenia na al. Okulickiego, al. Okulickiego na al. Wyzwolenia. Częściowo przykryty został potok Przyrwa, przebudowano także ścieżki rowerowe i chodniki, trzy zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne. Zamontowana została nowa sygnalizację świetlna, powstały przejazdy rowerowe.
Reklama
Inwestycja jest już zakończona. Trwają ostanie prace porządkowe, wprowadzany jest nowy program sygnalizacji świetlnej.

Przebudowa kosztowała nieco ponad 8,2 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w ramach projektu „Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Rzeszów

Mieszkańcy zdecydowali. Te projekty będą realizowane w ramach RBO 2021

RZESZÓW. Zakończyło się głosowanie na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty.

Rzeszów

Policyjna eskorta pacjentki z Łańcuta do Rzeszowa

ŁAŃCUT/RZESZÓW. Dzięki policyjnej eskorcie starsza kobieta z podejrzeniem udaru mózgu dotarła na czas do szpitala.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

„Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Rzeszów

Bieg Niepodległości odbędzie się wirtualnie

RZESZÓW. 11 listopada br. nie będzie biegaczy i nie będzie kibiców na ulicach Rzeszowa. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy 8. PKO Biegu Niepodległości „z bólem serca” postanowili zmienić formułę imprezy. 

Rzeszów

Nowe ogniska koronawirusa w powiecie rzeszowskim

Sanepid udostępnił najnowszy raport dotyczący ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. W powiecie rzeszowskim pojawiły się dwa nowe ogniska. Na Podkarpaciu jest ich łącznie dziewięć.

Rzeszów

Nowy punkt drive-thru w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie otwiera się piąty punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19. Na Podkarpaciu łącznie działa już 30 takich miejsc.

Rzeszów

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

Reklama