Reklama

Aktualności Rzeszów

Zarząd Województwa Podkarpackiego z wotum zaufania i absolutorium

Dodano: 25.06.2019

Zarząd Województwa Podkarpackiego z wotum zaufania i absolutorium - Aktualności Rzeszów

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk

RZESZÓW, PODKARPACIE. Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Województwa Podkarpackiego. Budżet Podkarpacia został wykonany w 95,3% planu.

Głosowanie nad absolutorium dla Zarządu Województwa Podkarpackiego za wykonanie budżetu Podkarpacia w 2018 poprzedzone było prezentacją Raportu o stanie województwa podkarpackiego  za rok 2018. Zaprezentował go na sesji sejmiku marszałek Władysław Ortyl.

Marszalek przedstawił radnym najważniejsze założenia i wnioski, jakie płyną z liczącego niemalże 300 stron raportu o Podkarpaciu. Dokument był podstawą do debaty wśród radnych, zaś na podstawie głosowania przydzielane jest wotum zaufania, w tym przypadku dla zarządu. Podobne procedury dotyczyły również miasta Rzeszowa.

„Mamy w sejmiku większość, ale uważam że debata i dyskusja, które się dziś odbyły są najważniejsze, bo to jest właśnie i czas i miejsce na  prowadzenie debat, które mają na celu rozwijanie Podkarpacia” – mówił wicemarszałek Piotr Pilch, przewodniczący klubu radnych PIS w sejmiku. 

Przyznawanie wotum zaufania to nowa inicjatywa, którą ustawodawca zawarł w ustawie o samorządzie województwa. Zarząd otrzymał wotum zaufania większością głosów: 23 za, zaledwie 2 głosów sprzeciwu i dwa głosy wstrzymujące się od jednoznacznej decyzji. Tuż po zakończonym głosowaniu marszałek Władysław Ortyl  przedstawił sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu za 2018 rok.

Jak podkreślał w swym wystąpieniu w zakresie dochodów budżet województwa podkarpackiego na 2018 rok zaplanowany w wysokości 1.256,6 mln zł został wykonany w kwocie 1.197,3 mln zł. Stanowi to 95,3% planu. Z kolei w zakresie wydatków plan w wysokości 1.293,4 mln zł został wykonany w kwocie 1.143,1 mln zł. Stanowi to 88,4% planowanych wydatków. Absolutorium zostało przyjęte 22 głosami aprobaty, przy 3 glosach sprzeciwu i 2 radnych wstrzymujących się od głosu.  REKLAMA

„Nie do końca jesteśmy jeszcze zaopatrzeni w infrastrukturę drogową, kolejową, stawiamy na jakość życia – to są obszary, które chcemy aktywizować w tym roku. Chcemy, aby lepiej, ładniej, wygodniej było na Roztoczu, w Bieszczadach, Beskidzie Niskim. Chcemy, aby mieszkańcy mieli lepsze zaopatrzenie w wodę,  aby problemy suszy nas nie dotykały. Oczywiście także bezpieczeństwo przeciwpowodziowe i ochrona zdrowia to są dla nas sprawy kluczowe – wśród nich Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka” – mówił marszałek Ortyl.

W czasie czerwcowej sesji do grona radnych województwa dołączyła radna Joanna Bril, która zastąpiła radnego Adama  Śnieżka, po tym jak został on posłem na sejm RP. Podczas sesji radni jednogłośnie przyjęli uchwale o uczczeniu 30 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Radni zdecydowali także o udzieleniu pomocy finansowej na rzecz powiatu lubaczowskiego oraz o przystąpieniu do realizacji projektu „Szlak karpacki – okrywanie, promocja i ochrona bogactwa kulturowego i przyrodniczego regionu Karpat, który realizowany będzie  z funduszy norweskich i EOG.  

Dodatkowo radni województwa zapoznali się z informacją dotyczącą strat popowodziowych na terenie województwa w maju 2019 roku.  

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany - Aktualności Rzeszów

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa. ...

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek - Aktualności Rzeszów

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek

RZESZÓW. Blisko 50 policjantów szukało wczoraj dwóch zaginionych nastolatek. ...

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła - Aktualności Rzeszów

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła

RZESZÓW. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia rządu. ...

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku - Aktualności Rzeszów

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

RZESZÓW. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem