Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

Dodano: 10.06.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w piątek po północy. Policjanci patrolujący ulicę Lisa Kuli zauważyli rozsypane na jezdni, potłuczone szkło. Kilkanaście metrów dalej, na przystanku autobusowym zauważyli autobus z powybijanymi szybami. Kierowca poinformował mundurowych, że podczas kursu jeden z pasażerów „nagle, bez żadnego powodu, używając awaryjnego młotka do otwierania szyb, rozbił 3 okna i uszkodził drzwi”.

Funkcjonariusze, po ustaleniu rysopisu podejrzanego, rozpoczęli jego poszukiwania. W rejonie ulicy Moniuszki, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Na rękach odzieży miał widoczne ślady krwi. Zatrzymali go.

W trakcie wykonywania czynności, ustalono że podejrzany to 39-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, okazało się, że 39-latek jest poszukiwany przez zielonogórską policję do ustalenia miejsca pobytu, a także ma do odbycia 15 dniową karę zastępczą pozbawienia wolności, za popełnioną w przeszłości kradzież, którą orzekł Sąd Rejonowy w Nowej Soli.

Reklama

Zatrzymany, po wstępnym zaopatrzeniu medycznym został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci ustalili, że straty jakie spowodował mieszkaniec województwa lubuskiego, zostały wycenione na kwotę ponad 49 500 złotych.
39-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do popełnienia którego się przyznał, przeprosił za swoje zachowanie i zobligował się do naprawienia wyrządzonej szkody.

O losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

600 tys. zł na realizację programu in vitro w Rzeszowie

RZESZÓW. 600 tys. zł przeznaczy miasto na realizację programu finansowania in vitro w Rzeszowie. Z programu będzie mogło skorzystać minimum 40 par z problemem niepłodności.

Rzeszów

350 mln zł od EBI na inwestycje w Rzeszowie

RZESZÓW. 350 mln złotych finansowania otrzyma Rzeszów na inwestycje związane z rozbudową bazy edukacyjnej, rozwój miejskich dróg i ścieżek rowerowych, rewitalizację terenów zielonych i rekreacyjnych oraz poszerzenie bazy usług miejskich.

Rzeszów

Świąteczny konwój Radia ZET przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce Świąteczny konwój Radia ZET wyruszy w trasę Polsce i odwiedzi 8 polskich miast, w tym m.in. Rzeszów, Gliwice, Opole, Wrocław i Bielsko Białą.

Rzeszów

Nowe ławki przy al. Lubomirskich [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie pojawiły się w końcu nowe miejsca do siedzenia. Stare ławki mają zostać odnowione i w razie potrzeby ustawione w innych częściach miasta.

Rzeszów

Rzeszów poszukuje streetworkerów. Ogłoszono konkurs

RZESZÓW. Poszukiwane są osoby, które we współpracy z MOPS będą niosły pomoc bezdomnym i potrzebującym na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Malawie. Nie żyje 71-letni mężczyzna

RZESZÓW. 71-kierowca daewoo stracił panowanie na samochodem, wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Pomimo udzielonej pomocy lekarskiej, mężczyzna zmarł w szpitalu.

Rzeszów

Pumptrack na Bulwarach już gotowy

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal” powstała nowa atrakcja dla rowerzystów. Budowa torów rowerowych kosztowała ponad 1,3 mln zł.

Rzeszów

Wyższe ceny i wydłużone godziny Strefy Płatnego Parkowania w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 stycznia 2023 roku zacznie obowiązywać nowy cennik w Strefie Płatnego Parkowania. Wydłużone zostaną również godziny płatnego postoju.

Reklama