Rzeszów - Niedziela, 20.07.2025
Reklama

Zobacz wieczorne zdjęcia z remontu kładki im. WOŚP w Rzeszowie. Prace są już na finiszu

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy remoncie jednego z symboli Rzeszowa. Jak przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, roboty prowadzone są zgodnie z harmonogramem i mają zakończyć się do 30 listopada br.

Kładka im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wybudowana została w 2012 r. W 2019 r. przeprowadzono wymianę drewnianych elementów. W 2024 roku przyszedł czas na większy remont.

Głównym zadaniem wykonawcy, jest wymiana mocowań tafli szklanych oraz uszkodzonych tafli szklanych. W trakcie remontu, okazało się jednak, że konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych robót, takich jak zabezpieczenie betonowych schodów, pochylni czy usuwanie korozji.

Spora część prac remontowych, mogących mieć wpływ na utrudnienia w ruchu samochodowym, wykonywana jest w godzinach nocnych. Roboty przy schodach i pochylni prowadzone są w dzień, bo nie mają one wpływu na przepustowość ruchu kołowego.

Reklama

Mimo remontu, kładka jest częściowo otwarta, dzięki czemu piesi mogą przechodzić nad al. Piłsudskiego. Zgodnie z umową prace mają zakończyć się 30 listopada i nic nie wskazuje na to, aby ten termin był zagrożony.

Na odnowę jednego z symboli Rzeszowa zarezerwowano 1 mln zł, jednak ze względu na konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac, suma ta wzrosła do 1,5 mln zł. Wykonawcą remontu jest wyłoniona w przetargu firma Glasco z Niebylca.

Poniżej kilka wieczornych zdjęć z remontu kładki. Więcej znajdziecie w naszym dziale ZDJĘCIA.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa nowej stacji paliw w Rzeszowie na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy al. Armii Krajowej, w pobliżu skrzyżowania z al. Krzyżanowskiego, powstaje nowa stacja paliw Orlen. Inwestycja jest na końcowym etapie realizacji. Otwarcie zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia.

Rzeszów

Rozpoczyna się betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek rusza betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie. Proces potrwa około 80 godzin i będzie prowadzony w trybie ciągłym przez dwie 40-osobowe brygady. Na plac budowy trafi ponad 4,4...

Rzeszów

Zmiany w organizacji ruchu przy Dworcu PKP Rzeszów Główny

RZESZÓW. W dniach 21 lipca – 10 sierpnia 2025 r. na górnej płycie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego prowadzone będą prace związane z uszczelnianiem dylatacji parkingu podziemnego. Roboty wykonywane będą przez firmę Budimex w...

Rzeszów

Od 17 lipca koniec utrudnień na ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Od czwartku, 17 lipca 2025 kierowcy nie muszą już korzystać z objazdu, który funkcjonował przez kilka miesięcy na ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Remont przy Placu Dworcowym w Rzeszowie. Zmiana rozkładu jazdy 4 linii MPK

RZESZÓW. W związku z remontem w obrębie Placu Dworcowego, na blisko 3 tygodnie zmianie ulegną trasy przejazdów linii 0B oraz nocnych N1 – N3.

Rzeszów

Dodatkowe miliony na budowę łącznika ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego [nowe zdjęcia z budowy]

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał dotację z Ministerstwa Infrastruktury na dużą inwestycję drogową, która jest obecnie w trakcie realizacji. Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Na rzeszowskim Nowym Mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. Młodsi mieszkańcy Rzeszowa zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Rzeszów

Historyczny rekord lotniska w Jasionce. Podsumowanie I półrocza 2025 r.

RZESZÓW/JASIONKA. To było rekordowe półrocze w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Lotnisko obsłużyło największą dotychczas liczbę pasażerów, rozwija się w segmencie cargo e-commerce, a jednocześnie realizuje inwestycje infrastrukturalne.

Reklama