Rzeszów - Poniedziałek, 18.08.2025
Reklama

21. Międzynarodowy Niekonwencjonalny Konkurs Fotograficzny „Foto Odlot”

Dodano: /

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w 21. Międzynarodowym Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym „Foto Odlot” organizowanym przez WDK w Rzeszowie pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP - nr 2025/439 i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców - nr 528/2025.

Konkurs organizowany jest przez WDK w Rzeszowie od 1992 r. Początkowo zorganizowano 6 edycji ogólnopolskich a od 1998 r. konkurs w randze międzynarodowej odbył się już 20 razy. Obecnie konkurs odbywa się co dwa lata i kierowany jest do twórców odkrywających niezwykłe wymiary rzeczywistości oraz próbujących znaleźć wizualne odzwierciedlenie swoich artystycznych wizji przez dowolną niekonwencjonalną interpretację tematu „odlot”.

Temat konkursu jest dowolny, preferujący jednak nowatorstwo, pomysłowość, oderwanie od utartych schematów, norm i wzorców.

Fotografie konkursowe będą doskonałym przykładem na ukazanie sztuki fotografii w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej oraz konfrontacją tradycyjnych technik fotograficznych z nowoczesnymi sposobami obrazowania.

Udział w Konkursie jest bezpłatny a zdjęcia można przysyłać na adres WDK w Rzeszowie do 3 września 2025 r.

Wernisaż wystawy pokonkursowej oraz rozdanie nagród zaplanowano na 4 października 2025 r.

Na laureatów czekają medale i wyróżnienia FIAP, medale Fotoklubu RP oraz Złote Plakiety i cenne nagrody pieniężne o łącznej wartości 18.000 zł.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kino plenerowe na rzeszowskim Rynku. Na wielkim ekranie: "Paterson" i "Książę"

Letni wieczór, leżaki i dobre kino – to propozycja Rzeszowskich Piwnic na pierwszy lipcowy weekend. Na wielkim ekranie, który stanie na Skwerze Kultury będzie można zobaczyć dwa filmy.

Aktualności

Pokaz plenerowy filmu "Lato" w Letnim Ogródku Kulturalnym

Estrada Rzeszowska i Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają 30 czerwca o godz 21:00 na kinowy pokaz plenerowy w Letnim Ogródku Kulturalnym.

Aktualności

Carpathia Festival w lipcu znowu w Rzeszowie

Piętnastu finalistów z różnych krajów i muzyczna walka o Grand Prix, w jury Marek Kościkiewicz, a w loży honorowej Krzysztof Dzikowski i Irena Santor.

Aktualności

Festiwal Twórców Kultury. Gwiazdą wieczoru zespół 1984

Już 1 lipca w godzinach 12:00 - 20:00 w Rzeszowie na terenie w sąsiedztwie fontanny multimedialnej odbędzie się Festiwal Twórców Kultury, podczas którego na scenie wystąpią artyści z Norwegii oraz Polski.

Aktualności

Europejski Stadion Kultury 2023. Znamy kolejne wydarzenia w ramach festiwalu

Rzeszów przygotowuje się do niezwykłego wydarzenia kulturalnego, które już niedługo rozpocznie się na terenie miasta.

Aktualności

Nowy obraz w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Prezentacja w najbliższą niedzielę

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zakupiło do swoich zbiorów obraz „Niedziela” Władysława Aleksandra Maleckiego (1836-1900). Obraz został zakupiony do Galerii Malarstwa Polskiego ze środków Województwa Podkarpackiego.

Reklama