Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Eskaubei z premierowym koncertem „Rzeszów Re Migracje”

Dodano: /

W najbliższy piątek, 28 czerwca o godz. 20:00 w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów odbędzie się premierowy koncert „Rzeszów Re Migracje”, który jest finałem i prezentacją efektów realizacji Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie muzyki, przyznanego Bartłomiejowi „Eskaubei” Skubiszowi.

Muzycy jazzowi w dużej mierze związani z Rzeszowem zaprezentują premierowe kompozycje, a Eskaubei wykona po raz pierwszy teksty traktujące o twórcach, dla których Rzeszów był pewnym etapem w ich życiu lub twórczości. Na scenie wybrzmią słowa i muzyka inspirowane następującymi twórcami: Halina Poświatowska, Wojciech Kilar, Julian Przyboś, Tadeusz Nalepa, Tomasz Stańko, Zbigniew Jakubek. Całości dopełnią fotografie wykonane w miejscach związanych z opisywanymi twórcami autorstwa Soni Gorczak.

Wstęp na koncert jest wolny, po zarezerwowaniu wejściówki pod adresem: koncert@radio.rzeszow.pl

Wydarzenie będzie również transmitowane na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz online w formie video na kanale youtube radia.

Podczas premierowego koncertu Re Migracje wystąpią:

Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – słowo
Tomasz Nowak – trąbka
Michał Szkil – fortepian
Alan Wykpisz – gitara basowa
Jakub Madejowski – perkusja

Wydarzenie jest realizowane w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do tej pory w ramach realizacji stypendium pojawiły się dwie interesujące rozmowy z Bernardem Maselim i Anną Stańko:




RE migracje. Rzeszów jako etap. – słowo, jazz, fotografia.

Projekt słowno muzyczny z elementami fotografii ukazujący kulturotwórczą rolę Rzeszowa, jako miasta na styku szlaków, kultur i granic, który od dawna był miejscem do którego wędrowali lub z którego wyruszali w świat znakomici twórcy, lub w którym zatrzymywali się na chwilę. Autor skupi się na ukazaniu poprzez napisane teksty fragmentów życia lub twórczości wybitnych polskich artystów dla których Rzeszów był etapem, startem lub w jakikolwiek sposób odcisnął piętno na ich życiu.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

W Rzeszowie powstało studio filmowe Lukra Films. Będą produkcje międzynarodowe

W Rzeszowie powstało pierwsze studio filmowe Lukra Films, którego celem będzie tworzenie międzynarodowych filmów fabularnych. Jego założycielami są: Łukasz Roga, reżyser filmu „No Stars Anymore” oraz Rafał Kalisz – właściciel firmy Fibrain....

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Bing, maskotka niespodzianka, fotolustro i inne atrakcje

W najbliższą niedzielę, 6 listopada mali kinomani będą mieli okazję obejrzeć na wielkim ekranie bajki z serii Bing. Nie zabraknie również licznych atrakcji – gościem specjalnym poranka będzie maskotka niespodzianka.

Aktualności

Wieczór z Melpomeną w bibliotece. Spotkanie z Robertem Żurkiem, aktorem "Siemaszki"

7 listopada o godz. 17:00 w Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33 a odbędzie się spotkanie z Robertem Żurkiem, aktorem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Aktualności

DKF Klaps. Listopadowe spotkania z dobrym filmem w WDK [REPERTUAR]

Przed nami kolejny miesiąc z dobrym kinem w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Jak zawsze, projekcjom filmowym towarzyszyć będą prelekcje oraz pofilmowe dyskusje, które poprowadzi...

Aktualności

10. Rzeszów Jazz Festiwal. W programie koncerty gwiazd i pokazy filmowe

6 listopada rozpocznie się jubileuszowa, dziesiąta już edycja Rzeszów Jazz Festiwal. W programie osiem koncertów i pokazy filmowe. W Rzeszowie zagrają m.in. Grażyna Łobaszewska i Stanisław Soyka, Adam Pierończyk, O.N.E. czy Wojtek...

Aktualności

Halloweenowe atrakcje w Rzeszowskich Piwinicach

Z okazji zbliżającego się Halloween, Rzeszowskie Piwnice przygotowały dwie atrakcje dla mieszkańców – imprezę taneczną z muzyka elektroniczną i wizualizacjami świetlnymi oraz nietypowe zwiedzanie Piwnic połączone z mrocznymi historiami dawnego Rzeszowa.

Reklama