Rzeszów - Czwartek, 08.01.2026
Reklama

Finał Festiwalu "Ziemia Dzieciństwa" i koncert Portal Blues

Dodano: 22.04.2025 r. / Redakcja

Portal Blues / Materiały prasowe
Portal Blues / Materiały prasowe

26 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się wielkie święto bluesa, czyli finał Festiwalu Polskiej Twórczości „Ziemia Dzieciństwa”. O Grand Prix powalczy 11 wykonawców. Zwycięzcę wybierze jury pod przewodnictwem Marka Bałaty. Wydarzenie zwieńczy koncert Portal Blues o godz. 18.30. Wstęp wolny!

To będzie prawdziwie bluesowa sobota i okazja, by posłuchać świetnej muzyki na żywo. Portal Blues, który zagra wieczorny koncert to sekstet znakomitych muzyków wykonujących od ponad 20 lat standardy bluesowe, evergreeny ze złotej ery rhythm blues’a.

Muzycy tworzący zespół od blisko trzech dekad występują z powodzeniem na najbardziej prestiżowych festiwalach i imprezach kulturalnych oraz eventowych. W swoim dorobu artystycznym mają współpracę z takimi artystami jak: Piotr Nowak Band, Piotr Nalepa, Ania Rusowicz, Piotr Cugowski, Leszek Cichoński, Józef Skrzek, Michał Jurkiewicz, Marek Surzyn, Zbyszek Jakubek, Sławek Wierzcholski, Kłusem z Blusem, Daryl Strodes, Vanesa Harbek.

Skład zespołu tworzą: Sebastian Stachurski – gitara, wokal, Maciej Łosiewicz – instrumenty klawiszowe, Wojciech Kwieciński – gitara basowa, Robert Winczowski – perkusja, Julia Honkisz i Katarzyna Kłusek – wokal.

Wstęp na koncert jest wolny, podobnie jak na festiwalowe przesłuchania. Rozpoczną się one o godz. 14.00 w rzeszowskim WDK, w którym kiedyś koncertował Tadeusz Nalepa. 11 wykonawców ocenią jurorzy pod przewodnictwem znakomitego wokalisty Marka Bałaty: Tadeusz Leśniak, Elżbieta Lewicka, Sebastian Stachurski i Katarzyna Lorenc. Zdobywcę Grand Prix poznamy o godz. 18.00. A potem zapowiadany koncert.

To już piąta edycja Festiwalu Polskiej Twórczości „Ziemia Dzieciństwa”, który nawiązuje do twórczości Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Sama nazwa jest parafrazą tytułu jednej z ich wielu kultowych piosenek pt. „Rzeka dzieciństwa”. Finaliści wykonują po dwa utwory: jeden z kręgu polskiego bluesa, a drugi - muzyki rozrywkowej. Warto dodać, że festiwalowi co roku towarzyszą warsztaty wokalno-instrumentalne. W tym roku Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zorganizował je we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy i Domem Kultury w Przecławiu.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Podkarpacka Ikonosfera". Najlepsze prace na wystawie w WDK

9 stycznia 2026 r. w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej prezentującej najlepsze prace wyłonione w ramach tegorocznej edycji konkursu fotograficznego "Podkarpacka Ikonosfera".

Aktualności

Najpopularniejsza piosenkarka Latin Jazz i Bossa Nova wystąpi w Rzeszowie

Karen Souza najpopularniejsza obecnie piosenkarka Latin Jazz i Bossa Nova wystąpi wraz z zespołem w Filharmonii Podkarpackiej w ramach cyklu BOOM. Koncert odbędzie się 13 stycznia. Są jeszcze dostępne bilety.

Aktualności

Akustyczne interpretacje piosenek Republiki w wykonaniu zespołu Czarno-Białe Ślady

30 stycznia 2026 r. w Rzeszowskich Piwnicach będzie można usłyszeć utwory legendarnego zespołu Republika, w wyjątkowych, akustycznych interpretacjach. Koncert projektu Czarno-Białe Ślady rozpocznie się o godz. 19:00.

Aktualności

Ostatni weekend w Świątecznym Miasteczku w stylu retro [2 - 4.01.2025]

Kończy się zimowa przygoda w Świątecznym Miasteczku. Ostatni weekend atrakcji upłynie w klimacie dawnych lat. Na gości czeka Jarmark Bożonarodzeniowy pełen smaków i niespodzianek, muzyczne wydarzenia, rodzinne atrakcje oraz kultowy świąteczny autobus...

Aktualności

Sylwester na rzeszowskim Rynku. DJ Party w sercu miasta

Bez koncertów, fajerwerków i muzycznych gwiazd – tak jak w poprzednich latach Rzeszów pożegna stary i powita Nowy Rok. Miejska zabawa sylwestrowa odbędzie się w Świątecznym Miasteczku i będzie miała kameralny charakter.

Aktualności

Weekend w Świątecznym Miasteczku [26 – 28.12.2025]

Przed nami przedostatni weekend z atrakcjami w Świątecznym Miasteczku. W programie m.in. ozdabiania pierniczków, występy artystyczne, rodzinny seans filmowy oraz świąteczne zabawy i potańcówki, które rozgrzeją zimowe wieczory.

Aktualności

Koncert symfoniczny w Filharmonii – dwa utwory Iberta i symfonia Francka

Muzyka Iberta i Francka wypełni w piątkowy wieczór salę Filharmonii Podkarpackiej. Za pulpitem dyrygenta stanie Tomasz Tokarczyk. Solistką wieczoru będzie flecistka Weronika Balcerzyk. Początek koncertu tradycyjnie o godz. 19:00.

Reklama