Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Fotografia aktu Agnieszki Rachowicz w Galerii Nierzeczywistej

Dodano: 31.01.2020 r. / ViC

7 lutego o godz. 18.00 w Galerii Nierzeczywistej RSF odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Rachowicz zatytułowanej ONE.

Tak sama autorka opisuje swoją wystawę:

"Wystawa ONE jest moim poszukiwaniem. Fotografią aktu zajmuję się od 9 lat, jednak za każdym razem staram się znaleźć inną formę. Jakiś czas temu podjęłam temat WSPÓŁISTNIENIE. Skupiłam się na szukaniu zależności pomiędzy ludzkim ciałem a krajobrazem, który nas otacza. Przyznam, że ten temat bardzo mnie zaintrygował, stąd niejako kontynuacja. Bardzo lubię pracować z czynnikiem ludzkim. Za każdym stoi jakaś historia. Nasza współpraca sprawia, że stosunek fotograf- model zmienia się w coś bardziej osobistego, konkretna fotografia staje się efektem naszej relacji. Każda forma skryta w poszczególnym ciele zawsze kierunkuje moje działanie. Te kilka lat temu, kiedy byłam studentką, moja fotografia aktu była zdecydowanie ostrzejsza. Dziś, choć nadal jestem młodą osobą, szukam spokoju w moim codziennym chaosie. Celowo unikam kontrastów, staram się stworzyć klimat przestrzeni, w której sama chciałabym się znaleźć. Oczywiście nie mówię tu o elementach ciała, a o samej formie."

Agnieszka Rachowicz  

Fotografią zaczęła interesować się mając 14 lat. Bacznie przyglądała się umiejętnościom taty- fotografa, który nauczył ją podstaw tego warsztatu oraz zaraził na resztę życia pasją fotografii. W 2014 roku obroniła dyplom w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, na kierunku fotografia. Równolegle rozpoczęła studia na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku grafika. Zaowocowało to tematem „Współistnienie” wyżej wymienionego dyplomu, w którym połączyła fotografię z grafiką oraz akt z pejzażem. Celem takiego motywu było zwrócenie uwagi na wspólne cechy ciała ludzkiego oraz otaczającego  krajobrazu. Dodatkowo połączyła technikę fotografii z drukiem offsetowym. Te złożone zabiegi sprawiły, że każda praca wyszła od początku do końca spod jej ręki, począwszy od naciśnięcia spustu migawki, skończywszy na wydruku warsztatowym. Dzięki temu każda praca posiada niepowtarzalne cechy i jest jakby naznaczona indywidualną pieczęcią autorki. Wielokrotnie występowała w charakterze autora oraz kuratora wystaw. Swoje wieloletnie doświadczenie przekazał jej pan Andrzej Drozd, który nauczył ją szlachetnych technik fotografii. Dyplom na Uniwersytecie Rzeszowskim obroniła we wrześniu 2017 roku. Temat dyplomu magisterskiego poświęciła twórczości swojego taty. Stworzyła album pt. „Piotr Krupa- oczami ptaka”.

Była uczestnikiem wielu wystaw krajowych oraz międzynarodowych, gdzie prezentowała głównie fotografie. Jest laureatką kilku konkursów fotograficznych takich jak Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Miasto i ludzie- relacje”, w którym zdobyła Grand Prix. W roku akademickim 2014/2015 otrzymała stypendium Ministra za osiągnięcia sportowe i artystyczne.  Na co dzień uczy fotografii.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Chivas i Eryk Moczko zamykają line-up Rzeszowskich KultURaliów

Organizatorzy Rzeszowskich KultURaliów odkrywają kolejne i zarazem ostatnie karty tegorocznego line-upu. Do wcześniej ogłoszonych artystów dołączają: Chivas i Eryk Moczko. Nowi wykonawcy

Aktualności

Rowerowa impreza na rzeszowskim Rynku z koncertem Natalii Nykiel

Bezpłatne konsultacje lekarskie, warsztaty rowerowe, pokazy pierwszej pomocy, a na finał koncert Natalii Nykiel — tak będzie wyglądało plenerowe wydarzenie realizowane w ramach ogólnopolskiego programu Rowerowa Polska PZU. Wstęp wolny.

Aktualności

Wybitny plakacista w Rzeszowie. Lex Drewinski na zakończenie Biennale Plakatu Muzycznego

12 maja w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania odbędzie się spotkanie z jednym z najwybitniejszych polskich plakacistów — profesorem Lexem Drewinskim. Wydarzenie będzie zwieńczeniem I Międzynarodowego Biennale Plakatu Muzycznego.

Aktualności

Pierwsza w tym roku plenerowa potańcówka dla seniorów

Już w najbliższą sobotę, część rzeszowskich Bulwarów zamieni się w taneczny parkiet. Po raz pierwszy w tym roku odbędzie się impreza taneczna dla starszych mieszkańców miasta.

Aktualności

Ruszyły zgłoszenia na XXIV Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza koła, kluby i grupy fotograficzne z Podkarpacia do udziału w XXIV Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych. Wydarzenie organizowane jest pod Honorowym Patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Aktualności

31. Rzeszowskie Juwenalia. Pełny program, line-up i wszystko, co musisz wiedzieć

Wielkie studenckie święto w stolicy Podkarpacia tuż-tuż. Przygotowaliśmy kompendium z wszelkimi informacjami dotyczącymi 31. edycji Rzeszowskich Juwenaliów — od rozpiski koncertów, przez dodatkowe atrakcje, aż po komunikację miejską. Wszystko, co musicie wiedzieć,...

Aktualności

Polska muzyka filmowa zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

Dźwięki utworów muzycznych skomponowanych m.in. do filmów Andrzeja Wajdy, Jerzego Hoffmana czy Janusza Majewskiego wypełnią salę Filharmonii Podkarpackiej podczas piątkowego koncertu abonamentowego. Za pulpitem dyrygenckim stanie maestro Marcin Wolniewski. Koncert tradycyjnie rozpocznie...

Aktualności

Rzeszów Bramą Karpat - targi turystyczne w hali Podpromie. Na finał koncert KSU

15 i 16 maja w rzeszowskiej hali Podpromie odbędą się targi turystyczne z atrakcjami dla rodzin i miłośników aktywnego wypoczynku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Reklama