„Fotografia ojczysta wiek XXI” to fotograficzna podróż Mirosława Raka po Polsce – zarówno w miejsca dobrze znane i tłumnie odwiedzane przez turystów, jak i te położone z dala od popularnych szlaków, a mimo to warte zobaczenia.
Prezentowane prace są artystyczną wizją zastanej rzeczywistości. Autor najczęściej tworzy je wieczorami, korzystając z programów do graficznej obróbki, kreując własne, unikalne obrazy polskiego krajobrazu.
Mirosław Rak jest fotografem, członkiem Stowarzyszenia Fotografów „Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego oraz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Ma na swoim koncie udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także liczne nagrody w konkursach fotograficznych.
O swojej twórczości mówi:
"Moje prace tworzę w technice fotografii modern piktorial, a inspiracją są zdjęcia Jana Bułhaka, Pawła Pierścińskiego, Mieczysława Wielomskiego. W fotografiach chcę pokazać piękno polskiego krajobrazu."
Wernisaż wystawy „Fotografia ojczysta wiek XXI” odbędzie się 1 sierpnia 2025 r. o godz. 18:00 w Galerii Nierzeczywistej.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz