Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

„Fredro jakiego nie znacie” - koncert promujący płytę Alka Berkowicza

Dodano: /

Alek Berkowicz, muzyk Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej, będzie promował płytę zatytułowaną „Fredro jakiego nie znacie”. „Ten wyjątkowy koncert przeniesie Państwa w muzyczną podróż przez świat tekstów Aleksandra Fredry, interpretowanych z niezwykłą pasją i talentem przez Berkowicza” – zapewniają organizatorzy.

Alek Berkowicz – dyplomowany kontrabasista, muzyk Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej. Obok uprawiania muzyki klasycznej, duża część jego życia artystycznego zajmuje komponowanie i wykonywanie utworów do słów polskich poetów, takich jak: Kochanowski, Mickiewicz, Fredro, Norwid, Konopnicka, Baczyński, a także autorów obcojęzycznych – Shakespeare, Wedekind, Lear. Na scenie zobaczyć można go: solo, w duecie, z zespołem, a także z orkiestra symfoniczna. Do tej pory wykonał ponad 100 autorskich koncertów.

Celem wydania płyty jest promocja dziedzictwa kulturowego szczególnie w kontekście dzieł Aleksandra Fredry. Przez interpretację tekstów Fredry w nowoczesny sposób, Berkowicz pomaga przekazaniu wartości tych dzieł kolejnym pokoleniom oraz poszerzeniu kręgu ich odbiorców.

Koncert Alka Berkowicza z zespołem odbędzie się 20 czerwca o godz. 19:00 w sali widowiskowej wojewódzkiego Domu Kultury W Rzeszowie. Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasie WDK. Każdy posiadacz biletu, otrzyma bezpłatny egzemplarz płyty CD.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Blaski i cienie" - premiera nowego spektaklu teatr Maska

Premierowy pokaz odbędzie się W najbliższą sobotę, 22 października o godz. 18:00.

Aktualności

Rzeszowski Czwartek Literacki. Spotkanie autorskie z Teresą Paryną

Spotkanie odbędzie się 20 października w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Strażak Sam i spotkanie z dentystą

W najbliższą niedzielę, 23 października w kinie Helios przy Al. Powstańców Warszawy na najmłodszych widzów czeka kolejna porcja niespodzianek w ramach Filmowych Poranków. Początek o godz. 9:45.

Aktualności

Piersi, Golec uOrkiestra, Sławomir, Łzy i wielu innych na koncercie charytatywnym w Rzeszowie

Koncert pod nazwą „Niepokonani – Rzeszów 2022” odbędzie się w hali Podpromie.

Aktualności

Fotografie Jerzego Wygody w Galerii WDK

18 października o godz. 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Jerzego Wygody organizowanej w 1. rocznicę śmierci tego Artysty. Ekspozycja będzie czynna do 2 listopada 2022...

Aktualności

Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Wolności Twórczej. W tym roku potrwa dwa dni

3 edycja wydarzenia odbędzie się w Rzeszowie w dniach 28 i 29 października.

Aktualności

Inauguracja sezonu artystycznego w Filharmonii Podkarpackiej

Już w najbliższy piątek, 14 października 2022 r. Filharmonia Podkarpacka rozpocznie nowy sezon artystyczny. Podczas koncertu inauguracyjnego zabrzmią utwory Rossiniego, Mozarta i Beethovena.

Reklama