Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Inauguracja Sceny Letniej Polskiego Radia Rzeszów

Dodano: /

Polskie Radio Rzeszów zaprasza na wyjątkowe wydarzenia artystyczne w ramach Sceny Letniej. Będą to dwa wyjątkowe weekendy na Dziedzińcu Polskiego Radia Rzeszów! Na scenie wystąpią wybitni aktorzy i muzycy.

Scena Letnia rozpocznie się w piątek, 23 czerwca spektaklem pt. „Motel pod Mocnym Amorem” Przemysława Tejkowskiego w reżyserii Sławomira Gaudyna. Na scenie wystąpią rzeszowscy aktorzy Dagny Mikoś, Robert Chodur oraz Jagoda Rall.

Ten doborowy zespół gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale i chwile refleksji. Jak to w farsie bywa – jest i zdrada, i ciąg zaskakujących pomyłek, a nawet trup, który nagle ożywa. Rzecz dzieje się w pewnym motelu o podejrzanej reputacji. Na skutek fatalnej pomyłki spotykają się tam skłóceni mąż i żona, którzy już „nigdy” nie chcieli się widzieć. W wyjaśnieniu małżeńskich nieporozumień nieustannie przeszkadza im pokojówka.

W kolejnych dniach usłyszymy najpiękniejszą muzykę filmową i musicalową w wykonaniu Studia Accantus, koncert Krzysztofa Antkowiaka, który zabierze Nas do swojego magicznego świata, autorskie interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Anny Sroki-Hryń z zespołem oraz spektakl muzyczny o kobiecej wrażliwości oraz ogromnej wartości kobiecego wsparcia w reżyserii Elżbiety Lewak.

Szczegółowy program Sceny Letniej:

23.06.2023, godz. 20:30

Spektakl „Motel pod Mocnym Amorem” autorstwa Przemysława Tejkowskiego, reż. Sławomir Gaudyn, w wyk. Dagny Mikoś, Jagody Rall, Roberta Chodura.

25.06.2023, godz. 21:00

Koncert Studia Accantus – muzyka filmowa i musicalowa w wyk. Pauliny Grochowskiej, Sylwii Przetak, Adriana Wiśniewskiego i Pawła Skiby. BRAK MIEJSC NA KONCERT! 

30.06.2023 godz. 21:00

Koncert „Krzysztof Antkowiak – Solo”.

01.07.2023, godz. 21:00

Koncert pt. „Najpiękniejsza” w wyk. Anny Sroki-Hryń z zespołem w składzie Małgorzata Majerska (chórki), Jakub Szyperski (chórki), Dawid Lubowicz, Marcin Murawski, Adam Lemańczyk, Fryderyk Młynarski i Artur Gierczak.

Usłyszymy autorskie interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Anny Sroki-Hryń z zespołem.

02.07.2023, godz. 20:30

Spektakl muzyczny pt. „Przesilenie”, reż. Elżbieta Lewak, w wyk. Hanny Korzeniowskiej, Elżbiety Lewak, Zuzanny Moczek, Emilii Potockiej, Kamili Stechnij.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kino pod gołym niebem na rzeszowskich osiedlach

Startuje cykl Wakacyjne Kino Plenerowe organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach projektu socjalnego „Z uśmiechem w przyszłość”, którego operatorem jest rzeszowski MOPS. Bezpłatne seanse filmowe odbędą się na czterech rzeszowskich osiedlach.

Aktualności

Mini trasa koncertowa Skubisz Lemańczyk Cooperation. Rzeszów jednym z przystanków

Skubisz Lemańczyk Cooperation rusza w mini trasę koncertową na południu Polski. 27 lipca zagrają w Parku im. W Szafera na Słocinie w Rzeszowie.

Aktualności

Piknik Amerykański na rzeszowskich Bulwarach

Zbliża się wielki finał jubileuszowego XXX Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”. Z tej okazji rzeszowski Dom Kultury organizuje Piknik Amerykański, który odbędzie się w sobotę 22 lipca 2023 roku...

Aktualności

Spotkanie z Ireną Santor w bibliotece

W najbliższy piątek, 21 lipca o godz. 18:00 w Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33 a, odbędzie się spotkanie z piosenkarką Ireną Santor. Bezłątne zaproszenia na spotkanie dostępne są...

Aktualności

Rodzinne seanse filmowe w Rzeszowskich Piwnicach

W Rzeszowskich Piwnicach trwa wakacyjny cykl bezpłatnych projekcji filmowych w kinie LED. Na ekranie hitowe produkcje największych amerykańskich wytwórni filmowych. Seanse przeznaczone są dla widzów powyżej 7 roku życia.

Aktualności

Rzeszów Breakout Days 2023. Znamy pełny program festiwalu

W dniach 14 – 16 września 2023 r. w Rzeszowie po raz czternasty odbędzie się festiwal poświęcony twórczości Tadeusza Nalepy.

Reklama