Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Inauguracja Sceny Letniej Polskiego Radia Rzeszów

Dodano: /

Polskie Radio Rzeszów zaprasza na wyjątkowe wydarzenia artystyczne w ramach Sceny Letniej. Będą to dwa wyjątkowe weekendy na Dziedzińcu Polskiego Radia Rzeszów! Na scenie wystąpią wybitni aktorzy i muzycy.

Scena Letnia rozpocznie się w piątek, 23 czerwca spektaklem pt. „Motel pod Mocnym Amorem” Przemysława Tejkowskiego w reżyserii Sławomira Gaudyna. Na scenie wystąpią rzeszowscy aktorzy Dagny Mikoś, Robert Chodur oraz Jagoda Rall.

Ten doborowy zespół gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale i chwile refleksji. Jak to w farsie bywa – jest i zdrada, i ciąg zaskakujących pomyłek, a nawet trup, który nagle ożywa. Rzecz dzieje się w pewnym motelu o podejrzanej reputacji. Na skutek fatalnej pomyłki spotykają się tam skłóceni mąż i żona, którzy już „nigdy” nie chcieli się widzieć. W wyjaśnieniu małżeńskich nieporozumień nieustannie przeszkadza im pokojówka.

W kolejnych dniach usłyszymy najpiękniejszą muzykę filmową i musicalową w wykonaniu Studia Accantus, koncert Krzysztofa Antkowiaka, który zabierze Nas do swojego magicznego świata, autorskie interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Anny Sroki-Hryń z zespołem oraz spektakl muzyczny o kobiecej wrażliwości oraz ogromnej wartości kobiecego wsparcia w reżyserii Elżbiety Lewak.

Szczegółowy program Sceny Letniej:

23.06.2023, godz. 20:30

Spektakl „Motel pod Mocnym Amorem” autorstwa Przemysława Tejkowskiego, reż. Sławomir Gaudyn, w wyk. Dagny Mikoś, Jagody Rall, Roberta Chodura.

25.06.2023, godz. 21:00

Koncert Studia Accantus – muzyka filmowa i musicalowa w wyk. Pauliny Grochowskiej, Sylwii Przetak, Adriana Wiśniewskiego i Pawła Skiby. BRAK MIEJSC NA KONCERT! 

30.06.2023 godz. 21:00

Koncert „Krzysztof Antkowiak – Solo”.

01.07.2023, godz. 21:00

Koncert pt. „Najpiękniejsza” w wyk. Anny Sroki-Hryń z zespołem w składzie Małgorzata Majerska (chórki), Jakub Szyperski (chórki), Dawid Lubowicz, Marcin Murawski, Adam Lemańczyk, Fryderyk Młynarski i Artur Gierczak.

Usłyszymy autorskie interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Anny Sroki-Hryń z zespołem.

02.07.2023, godz. 20:30

Spektakl muzyczny pt. „Przesilenie”, reż. Elżbieta Lewak, w wyk. Hanny Korzeniowskiej, Elżbiety Lewak, Zuzanny Moczek, Emilii Potockiej, Kamili Stechnij.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Święto Paniagi 2023 z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowało sporo atrakcji z okazji Święta Paniagi. Wydarzenia będą odbywały się w sofie Zamku Lubomirskich i rozpoczną się o godz. 12:00. Uczestnicy będą mogli m.in.,...

Aktualności

Noc Muzeów w łańcuckim Zamku. W tym roku przez cały dzień, w dwóch lokalizacjach

W tym roku po raz pierwszy w historii Muzeum - Zamku w Łańcucie, Noc Muzeów będzie obchodzona przez cały dzień, a wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach.

Aktualności

Dawid Tyszkowski otworzy nowy sezon w Letnim Ogródku Kulturalnym

5 maja 2023 r. odbędzie się pierwszy w tym sezonie koncert w Letnim Ogródku Kulturalnym działającym przy Estradzie Rzeszowskiej. Wystąpi Dawid Tyszkowski.

Aktualności

Kolejni wykonawcy w line-upie Re: Rzeszów Festival

Organizatorzy Re: Rzeszów Festival ujawnili kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu. Do ogłoszonych wcześniej Króla, T. Love, Bedoesa 2115 i Sorry Boys, dołączyli Rubens i Julia Wieniawa.

Aktualności

32 wokalistów z całego kraju zawalczy o Grand Prix festiwalu "Piosenka w Meloniku"

Festiwal odbędzie się w dniach 28 – 29 kwietnia 2023 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Aktualności

Re: Rzeszów Festival 2023. Znamy termin i pierwszych artystów

Festiwal odbędzie się w dniach 28 i 29 lipca na Bulwarach nad Wisłokiem. Wystąpią m.in. Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love.

Aktualności

Filmowe przedszkole w Kinie za Rogiem Cafe. "Pamiętniki Florki" i zabawy z animatorkami

Kino za Rogiem Cafe zaprasza najmłodszych widzów (od 2 do 5 lat) na wspólne oglądanie bajek i zabawy z animatorkami. Spotkanie z cyklu „Filmowe przedszkole” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 kwietnia...

Reklama