Rzeszów - Czwartek, 27.11.2025
Reklama

„Jaco – Opowieść o Zbigniewie Jakubku” – dokument Huberta Gotkowskiego i Bartłomieja Skubisza do obejrzenia w sieci

Dodano: 02.01.2025 r. / Redakcja

Hubert Gotkowski i Bartłomiej Skubisz nakręcili film dokumentalny opowiadający o życiu i twórczości wirtuoza instrumentów klawiszowych, kompozytora, aranżera i pedagoga – Zbigniewa Jakubka. Obraz można już obejrzeć w sieci.

Premiera filmu odbyła się 8 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w ramach V edycji Festiwalu Wolności Twórczej organizowanego przez Stowarzyszenie Podkultura, którego Zbigniew Jakubek był wieloletnim wiceprezesem.

Chcielibyśmy zadedykować ten film najbliższej rodzinie Zbyszka. Z mojej strony to podziękowanie i hołd dla mojego mentora, starszego kolegi, scenicznego brata i kompana w twórczych działaniach, który miał ogromny wpływ na moje życie. – podkreśla Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz.

Film przybliża szerokie spektrum działalności Zbigniewa Jakubka, o którym opowiadają m.in. Grażyna Łobaszewska, Marek Raduli, Michał Urbaniak, Adam Bałdych, Dominik Wania, Bernard Maseli, Marek Napiórkowski czy Adam Wendt. Łącznie wypowiada się 30 rozmówców. To podróż z muzyką ze wspaniałej płyty „Tribute to Zbigniew Jakubek”, pełna wspomnień, anegdot i miłości, a przede wszystkim świadectw o człowieku.

Zbigniew Jakubek zmarł 1 maja 2023 roku.

O twórcach:

Hubert Gotkowski to reżyser, scenarzysta, współtwórca rzeszowskiej grupy filmowej DDN, autor wielu nagradzanych niezależnych produkcji filmowych (m.in. „Przepraszam”, „Koperta”, „Stiudent”, „Bobry” czy „Manna”).

Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz, to twórca muzyczny, raper, autor tekstów, ale również doświadczony dziennikarz muzyczny. Był wieloletnim współpracownikiem i przyjacielem Zbigniewa Jakubka.

Poniżej zwiastun filmu. Całość możecie obejrzeć pod linkiem: youtu.be/iX8FFJgw16k

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Grudniowy DKF Klaps z „Łowcą Jeleni” i niemym „Lokatorem” Hitchcocka z muzyką na żywo

Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza w grudniu na kolejne projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami.

Aktualności

Kolejny raper w line-upie Rzeszowskich Juwenaliów 2026

Malik Montana to kolejny po Sentino raper, ktory znalazł się w gronie wykonawców najbliższej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Wcześniej organizatorzy potwierdzili również udział w imprezie zespołu Myslovitz.

Aktualności

6 zespołów zagra na rzecz dzieci z rzeszowskiego hospicjum

14 grudnia w rzeszowskim klubie Pod Palmą odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny pn. „Kapela Serc”. Wystąpi sześć zespołów: Stare Dziady, TSA, Gerard Magnus Band i Siczka, Jelonek, Raya Bell oraz grupa Turbo....

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2026. Kolejny artysta w line-upie

Sentino to kolejny po Myslovitz wykonawca, który dołączył do line-up’u kolejnej edycji „Najlepszych Juwenaliów w Polsce”. Raper wystąpi 9 maja na scenie Brend.

Aktualności

Marek Bałata i pianista młodego pokolenia wystąpią na scenie WDK

2 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury wystąpi wybitny polski wokalista jazzowy Marek Bałata wspólnie z pianistą młodego pokolenia Dominikiem Wanią w ramach projektu „Impromptus”.

Aktualności

Babski wieczór z premierowym pokazem polskiej świątecznej komedii romantycznej

28 listopada w rzeszowskim kinie Zorza odbędzie się kolejny filmowy wieczór dla kobiet. W programie przedpremierowy pokaz nowej, polskiej świątecznej komedii romantycznej zatytułowanej "Piernikowe serce".

Aktualności

Znamy pierwszego wykonawcę Rzeszowskich Juwenaliów 2026

Organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów ogłosili pierwszego wykonawcę przyszłorocznej imprezy. To jeden z najważniejszych polskich zespołów ostatnich 30 lat.

Aktualności

Finisaż wystawy „Chciałabym żeby to był tylko sen” w modernistycznej Willi Januszów w Rzeszowie

To już ostatnie dni debiutanckiej wystawy Zofii Gajewskiej - zwyciężczyni drugiej edycji projektu mentorskiego Moja Pierwsza Galeria, organizowanego przez Estradę Rzeszowską i Rzeszowski Inkubator Kultury.

Reklama