Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Jubileuszowy koncert Marka Bałaty w WDK. Bezpłatne wejściówki

Dodano: /

Marek Bałata, wokalista jazzowy, kompozytor i grafik, obchodzi jubileusz 40-lecia działalności na scenie. Z tej okazji artysta wystąpi w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Podczas koncertu zaśpiewa m.in. jazzowe standardy i przeboje Niemena. WDK rozdaje bezpłatne wejściówki!

27 stycznia 2024 r. o godz. 19:00 na sali widowiskowej WDK odbędzie się Benefis połączony z koncertem jubileuszowym: „Marek Bałata 40 lat na scenie”. Wstęp na koncert jest bezpłatny, a wejściówki dostępne będą w siedzibie WDK od 15 stycznia.

Podczas koncertu Marek Bałata zaśpiewa jazzowe standardy i własne kompozycje, piosenki ze spektakli muzycznych, w których występował, a także największe przeboje Czesława Niemena. Muzyczny benefis wzbogacą poprowadzone na scenie rozmowy z Artystą. Będzie to także wyjątkowa okazja, by przypomnieć osiągnięcia Jubilata w dziedzinie sztuk plastycznych (Marek Bałata jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie), zobaczyć archiwalne fotografie, a także zapisy audio-wideo.

Muzykowi na scenie towarzyszyć będzie zespół złożony ze znakomitych polskich instrumentalistów jazzowych m.in. na fortepianie zagra Dominik Wania.

Marek Bałata urodził się w Rzeszowie, wiele lat mieszkał w Mielcu, i nie wyobrażał sobie innego miejsca na swój Jubileusz jak stolica województwa podkarpackiego.

Artysta ma na swoim koncie bogatą dyskografię, uczestniczył w wielu wyjątkowych projektach muzycznych. Na jego repertuar składają się utwory własne oraz standardy jazzowe, pieśni gospel, transkrypcje utworów Fryderyka Chopina, utwory Krzysztofa Komedy, piosenki Zygmunta Koniecznego, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Andrzeja Waligórskiego. Został odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a w 2023 r. za całokształt twórczości otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „Znak Kultury”.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Zemsta" wraca na deski teatru Maska

Po długiej przerwie, na deski teatru Maska wraca jeden z najbardziej lubianych tytułów - ZEMSTA Aleksandra Fredry w reżyserii Pawła Aignera. Spektakl będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę oraz we wtorek, środę...

Aktualności

Nowy rok z KLAPS'em. Styczniowy repertuar Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury rozpoczyna kolejny rok z wyjątkowymi seansami połączonymi z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami. Co obejrzymy w styczniu?

Aktualności

Paweł Niemczak opowie o "ciekawych miejscach Europy"

„Ciekawe miejsca Europy” to tytuł prelekcji fotografa i podróżnika Pawła Niemczaka. Spotkanie z nim odbędzie się w czwartek, 11 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 w budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13....

Aktualności

Sylwester w rzeszowskich kinach. Premierowe i przedpremierowe seanse

Jeśli nie macie jeszcze sprezycowanych planów jak i gdzie spędzicie tegoroczną noc sylwestrową, kinowa sala wydaje się być doskonałym pomysłem na przywitanie Nowego Roku. Rzeszowskie kina kuszą premierowymi i przedpremierowymi seansami. Sporawdźcie...

Aktualności

Sylwester w rytmie latino na rzeszowskim Rynku

To będzie skromny Sylwester, bez koncertów, fajerwerków i pokazów laserowych, ale z pewnością gorący, bo z głośników popłyną dźwięki latino.

Aktualności

Kosmopark - wyjątkowa, interaktywna wystawa kosmosu w Millenium Hall

W centrum handlowo-rozrywkowym Millenium Hall możecie odkryć tajemnice kosmosu, dzięki unikalnej, interaktywnej wystawie Kosmopark.

Aktualności

Finał projektu Zgrajmy się!. Widowisko "W Wojtusiowej Izbie" i występ bębniarzy

Zbliża się wielki finał warsztatów muzycznych pod hasłem „Zgrajmy się”. W przestrzeni Rzeszowskich Piwnic odbędzie się występ grupy Studio Bębnów Afrykańskich oraz widowisko "W Wojtusiowej Izbie" z gościnnym udziałem uczestników warsztatów.

Aktualności

"Eroica" Andrzeja Munka na dużym ekranie

Z okazji 66. rocznicy premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe organizuje pokaz najwybitniejszego filmu Andrzeja Munka, uznawanego za arcydzieło polskiej szkoły filmowej - "Eroica. Symfonia bohaterska w dwóch częściach" z 1957 roku.

Reklama