Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Magdalena Grzebałkowska gościem ostatniego spotkania w ramach Letnich Ogrodów Literackich

Dodano: /

Przed nami ostatnie spotkanie w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. W niedzielę, 11 września o godz. 16:00 w Ogrodach Bernardyńskich z czytelnikami spotka się reporterka Magdalena Grzebałkowska. W przypadku intensywnych opadów, spotkanie odbędzie się w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13.

MAGDALENA GRZEBAŁKOWSKA – urodziła się w 1972 roku. Jest absolwentką studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim. W 2011 roku ukazała się pierwsza książka Magdaleny Grzebałkowskiej. „Ksiądz paradoks. Biografia Jana Twardowskiego". To niezwykła książka, która przyniosła jej popularność. Znaną, wydawałoby się, postać księdza, przedstawiła w zupełnie innym świetle. Dzięki swojej dociekliwości dotarła do jego nieznanych dotąd zapisków, co pozwoliło stworzyć to bestsellerowe dzieło. Wkrótce potem pojawiła się biografia Tomasza i Zdzisława Beksińskich oraz najbardziej ceniona „Wojna i pokój”.

Dorobek literacki Magdaleny Grzebałkowskiej nie jest duży, jednak napisane przez nią książki były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w prestiżowych konkursach czy plebiscytach.

Wielokrotnie również otrzymywała nagrody za swój dorobek dziennikarski, w tym Grand Press w 2009 roku za dziennikarstwo specjalistyczne. Za książkę „Beksińscy. Portret podwójny” otrzymała nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2014 oraz do Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia 2015. Książka przyniosła jej również Śląskiego Wawrzyna Literackiego 2014. Z kolei „Wojna i pokój” zdobyła Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, nominację do Nagrody Literackiej „Nike” 2016 oraz nagrodę Wybór czytelników Nagrody Nike 2016.*

* Nota biograficzna ze strony www.znak.com

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Historia żółtej ciżemki" - ekranowy debiut Marka Kondrata w Kinie za Rogiem Cafe

Słynny film dla najmłodszych widzów z czasów PRL’u, będzie można obejrzeć w Kinie Za Rogiem Cafe w ramach cyklu „Wtorek z klasyką”. Obraz był ekranowym debiutem 11-letniego wówczas Marka Kondrata, grającego rolę...

Aktualności

Muzeum Dobranocek. Ta wystawa przeniesie Was w magiczny świat Disney'a

Słynna amerykańska firma, założona przez braci Roya i Walta Disneyów, obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji rzeszowskie Muzeum Dobranocek przygotowało wyjątkową wystawę czasową dla fanów tej kultowej wytwórni....

Aktualności

Witold Szabłowski spotka się z czytelnikami

To już ostatnie spotkanie autorskie w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”. Tym razem gościem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie będzie reporter i pisarz – Witold Szabłowski.

Aktualności

Tajniki medycyny ludowej Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan na wystawie z Muzeum Etnograficznym

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.: rysunki i akwarele Marii Kozłowej, Jana Stasiowskiego i Władysława Chajca, elementy wyposażenia dawnej apteki, a także przyrządy używane przez lekarzy i znachorów.

Aktualności

DKF Klaps. Świąteczny miesiąc z dobrym filmem w WDK [REPERTUAR]

Trzy projekcje filmowe zaplanowano w ramach grudniowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”. W repertuarze m.in. kultowy dla wielu miłośników kina „Opętanie” Andrzeja Żuławskiego z 1981 r.

Aktualności

"Śnieżne Boże Narodzenie" - transmisja świątecznych koncertów Andre Rieu w Zorzy

„Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu” to zupełnie nowy, świąteczny koncert maestra André Rieu i jego orkiestry Johanna Straussa. Transmisje z koncertów będzie można zobaczyć w kinie Zorza.

Aktualności

Koncert symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej. Zabrzmi muzyka Malawskiego i Ravela

Podczas najbliższego piątkowego wieczoru w Filharmonii Podkarpackiej usłyszymy muzykę jej patrona, Artura Malawskiego oraz francuskiego kompozytora M. Ravela. Orkiestrę poprowadzi Mariusz Smolij, jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia.

Reklama