Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Mariusz Szczygieł gościem pierwszego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie

Dodano: 08.07.2022 r. / ViC

17 lipca odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Letnich Ogródów Literackich organizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Pięć spotkań zaplanowano w ramach tegorocznej edycji wakacyjnego cyklu "Letnie Ogrody Literackie". Spotkania z ciekawymi osobami będą odbywać się w wybrane niedziele o godz. 16:00 w Ogrodach Bernardyńskich. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny. Do Rzeszowa przyjadą: Mariusz Szczygieł, Agata Tuszyńska, Filip Springer, Joanna Brodzik i Magdalena Grzebałkowska. 

Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 lipca. Gościem będzie Mariusz Szczygieł - reporter, felietonista, pisarz non-fiction. Jego książki wyszły w 21 krajach. Laureat Europejskiej Nagrody Książkowej 2009 za „Gottland”, która zdobyła także Nike Czytelników. Laureat podwójnej Nagrody Literackiej Nike 2019 za „Nie ma” (w wyborze jury i czytelników). Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Współzałożyciel księgarnio-kawiarni Wrzenie świata oraz wydawnictwa Dowody na Istnienie. Czechofil. Mieszka w Warszawie, ale jak mówi - jego dusza mieszka w Pradze. Autor bestsellerowego „Osobistego przewodnika po Pradze”.

W przypadku intensywnych opadów, spotkanie odbędzie się w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13

Kolejnymi gośćmi podczas spotkań w ramach Letnich Ogrodów Literackich będą:

31 lipca 2022 r., godz. 16.00
Agata Tuszyńska – pisarka, poetka, reportażystka.

14 sierpnia 2022 r., godz. 16.00
Filip Springer – pisarz i fotograf. 

28 sierpnia 2022 r., godz. 16.00
Joanna Brodzik – aktorka, autorka książki „Umami. Opowieści i przepisy” (2021). 

11 września 2022 r., godz. 16.00
Magdalena Grzebałkowska – pisarka, laureatka wielu nagród literackich. 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Wiosenna Giełda Biżuterii i Minerałów w Rzeszowie. Blisko 100 wystawców i szkielet krokodyla sprzed 50 milionów lat

W dniach 11 i 12 kwietnia Hala Podpromie zamieni się w raj dla miłośników biżuterii, minerałów i skamieniałości. Wiosenna Giełda Biżuterii i Minerałów to jedna z największych tego typu imprez w regionie.

Aktualności

Historia rzeszowskiego żużla w kadrach. Wystawa fotografii na murze Stadionu Miejskiego

Na murze Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej 69 w Rzeszowie można oglądać plenerową wystawę fotografii Michała Drozda pt. „Dziś wygra Stal”. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 17 czerwca 2026 roku i...

Aktualności

Rzeszowska Majówka rozpocznie sezon wydarzeń plenerowych 2026

Wiosna i lato w Rzeszowie jak co roku będą obfitować w liczne wydarzenia plenerowe o charakterze kulturalnym, artystycznym i społecznym, w tym te największe i najbardziej znane, które rokrocznie gromadzą tłumy mieszkańców...

Aktualności

Rusza nowa odsłona cyklu „Czas sztuki” wzbogacona o naukę czytania obrazów

9 kwietnia w Rzeszowskich Piwnicach startuje nowa odsłona cyklu Czas sztuki, wzbogacona o warsztaty poświęcone świadomemu odbiorowi i interpretacji dzieł malarskich. W ramach inicjatywy zaplanowano pięć spotkań.

Aktualności

Kwietniowy DKF Klaps z nowym filmem koreańskiego mistrza kina [repertuar]

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza miłośników dobrego kina na kwietniowe seanse połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami, które poprowadzi Dominik Nykiel. W repertuarze znalazło się m.in. najnowsze dzieło koreańskiego mistrza kina...

Aktualności

Post-punk i elektronika w podziemiach. Blokowisko i Poczta Polska zagrają w Rzeszowskich Piwnicach

24 kwietnia o godzinie 20:00, w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się wyjątkowy koncert w ramach trasy Objazd Tour 2026. Do stolicy Podkarpacia zjadą dwa zespoły, które nie boją się eksperymentów – warszawsko-krakowskie Blokowisko...

Aktualności

Teatr Klasyki Polskiej zaprasza na „Śluby panieńskie” Fredry w Rzeszowie

„Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry to kolejny spektakl od artystów z Teatru Klasyki Polskiej. Ta wybitna komedia o ponadczasowym przesłaniu pojawi się już 18 kwietnia na deskach Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie. Wydarzenie odbędzie...

Aktualności

Maciej Tubis zagra Chopina na nowym fortepianie. Wyjątkowy koncert w WDK

10 kwietnia o godz. 19.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie wystąpi Maciej Tubis – pianista, kompozytor i improwizator, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Reklama