Rzeszów - Czwartek, 30.04.2026
Reklama

Na co do kina w ten weekend w Rzeszowie?

Dodano: 24.04.2026 r. / Redakcja

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

W ostatni weekend kwietnia rzeszowskie kina zapraszają na wyjątkowo bogaty repertuar. W piątek na ekrany kin wejdzie premierowo dramat biograficzny o Królu Popu oraz mroczny thriller „Normal". W repertuarze nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych kinomanów, jak również filmowej klasyki.

Premiera weekendu: „Michael" – widowisko wypełnione muzyką i tańcem

Największym wydarzeniem filmowym tego weekendu jest premiera biograficznego dramatu „Michael". Film opowiada historię Michaela Jacksona — jednego z najbardziej wpływowych artystów w dziejach muzyki rozrywkowej. Twórcy nie ograniczają się wyłącznie do muzycznej biografii. Widzowie poznają Jacksona od początku — od momentu odkrycia jako wokalisty Jackson Five, przez drogę do solowej kariery, aż po lata, gdy świadomie i konsekwentnie budował wizerunek największego artystę rozrywkowego na świecie.

Kolejną premierową propozycja na ten weekend jest film „Normal” – 90-minutowy amerykański thriller, który w skondensowanej formie trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Szeryf Ulysses (Bob Odenkirk) przyjeżdża do uroczego miasteczka Normal z nadzieją na nowy rozdział w życiu — z dala od problemów małżeńskich i zawodowych niepowodzeń. Prowincjonalna sielanka szybko jednak pryska. Nieudany napad na bank wstrząsa lokalną społecznością i uruchamia lawinę wydarzeń, które odsłaniają mroczne tajemnice od lat skrywane przez mieszkańców.

Ulysses przekonuje się, że w Normal nic nie jest takie, jakim się wydaje — a spokojne miasteczko okazuje się miejscem, w którym pozory mylą bardziej niż gdziekolwiek indziej.

Fanów horroru może zainteresować film „Mumia: Film Lee Cronina" – nowe spojrzenie twórcy „Zła nie istnieje" na klasyczny motyw grozy.

Ponadto w weekendowym repertuarze:

Drama

Kilka dni przed ślubem na jaw wychodzi szokująca tajemnica z przeszłości przyszłej panny młodej, która wywraca życie pary do góry nogami. To, co miało być idealnym początkiem wspólnego życia, zamienia się w pytanie o granice miłości, wybaczenia i tego, czy w ogóle znamy osobę, z którą chcemy spędzić resztę życia.

Projekt Hail Mary

Nauczyciel Ryland Grace (Ryan Gosling) budzi się na statku kosmicznym oddalonym o lata świetlne od Ziemi — bez wspomnień i bez pojęcia, jak się tu znalazł. Gdy pamięć powoli wraca, odkrywa, że to on musi powstrzymać zagładę naszej planety, a w tej beznadziejnej misji niespodziewanie znajdzie nieoczekiwanego sprzymierzeńca.

Zabawa w pochowanego 2

Grace (Samara Weaving) ledwo przeżyła starcie z rodziną Le Domas, a już zostaje wciągnięta w kolejną, jeszcze brutalniejszą śmiertelną grę — tym razem u boku siostry Faith (Kathryn Newton). Cztery bezwzględne rody rozpoczynają polowanie bez zasad, a stawką jest nie tylko przeżycie, ale władza nad całym światem.

Król dopalaczy

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia zwykłego chłopaka, który w mgnieniu oka zbudował imperium legalnych narkotyków i stał się milionerem. Gdy pojawia się policjant, którego nie da się kupić, zaczyna się gra o wszystko — a granica między sukcesem a upadkiem okazuje się cieńsza niż kiedykolwiek.

Dla rodzin z dziećmi

Od dwóch tygodni na ekranch kin króluje „Super Mario Galaxy Film" – 100-minutowa animacja. To idealna propozycja dla rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Dla najmłodszych kinomanów Multikino i Helios przygotowały również serial animowany „Pucio" (45 min.) – wyświetlany kilka razy dziennie, oraz francusko-brytyjsko-amerykański „Arco", który wyświetlany jest również w kinie Zorza. To animacja o chłopcu, który podróżuje przez czas na tęczy.

Szczegółowy repertuar każdego z kina znajdziecie na naszej stronie w dziale W KINACH


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia. Trzy sceny, kilkudziesięciu artystów [PEŁNY LINE-UP]

Już za niespełna miesiąc na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się największa studencka impreza na Podkarpaciu. Organizatorzy 29. Rzeszowskich Juwenaliów ogłosili już pełen line-up. Karnety dostępne w sprzedaży tylko do końca kwietnia.

Aktualności

Kolejny koncert z cyklu Etno Wiosna. Wystąpi Kapela na Dobry Dzień

27 kwietnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie wystąpi Kapela na Dobry Dzień. Będzie to kolejny w tym sezonie koncert w ramach cyklu pn. Etno-Wiosna.

Aktualności

Warsztaty archeologiczne dla dzieci i młodzieży w Rzeszowskich Piwnicach

Rzeszowskie Piwnice wspólnie z Fundacją Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego zapraszają na cykl warsztatów archeologicznych dla dzieci i młodzieży. Spotkania podzielone będą na dwie części - wykładową oraz warsztatową.

Aktualności

Rockowa Noc 2024. Ruszyły zgłoszenia do przeglądu zespołów

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Przeglądu Zespołów Konkursowych Rockowa Noc 2024. Dla zwycięzców przewidziano m.in. występ podczas Festiwalu oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł. Zgłoszenia potrwają do 13 maja.

Aktualności

Wielkie święto melomanów. 63. Muzyczny Festiwal w Łańcucie [PROGRAM]

Dokładnie miesiąc pozostało do inauguracji 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Wielkie święto melomanów rozpocznie się 9 maja 2024 koncertem w sali balowej Muzeum Zamku w Łańcucie. Orkiestrę Kameralną „Amadeus” poprowadzi Agnieszka Duczmal....

Aktualności

Seniorzy na parkiet. W sobotę Miejska Potańcówka

Potańcówka Miejska dla Seniorów to impreza, która już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych dla starszych mieszkańców Rzeszowa. Najbliższa Potańcówka odbędzie się już 6 kwietnia.

Aktualności

Sztuka A. Warhola na wystawie w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

Od 11 kwietnia w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, będzie można obejrzeć wystawę prac Andy’ego Warhola.

Reklama