Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Ponad 50 wokalistów powalczy o grand prix 13. festiwalu "Piosenka w Meloniku

Dodano: /

fot. Materiały RDK
fot. Materiały RDK

Wielkimi krokami zbliża się 13 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenka w Meloniku" organizowanego przez Rzeszowski Dom Kultury. O tegoroczne grand prix zawalczy 53 wokalistów z całej Polski, a uczestników oceniać będzie gwiazdorskie jury w składzie: Robert Janowski, Agnieszka Hekiert i Czesław Mozil. Jako muzyczna gwiazda wydarzenia wystąpi zespół Czesław Śpiewa.

13. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2025 roku w sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 17. Na konkurs wpłynęły w tym roku 182 zgłoszenia z całej Polski. Spośród nich jury wybrało 53 wokalistów, którzy zaprezentują się 25 kwietnia podczas festiwalowego finału. Konkursowe przesłuchania z bezpłatnym wstępem rozpoczną się o godzinie 10:00. W tym etapie zostanie wyłonionych 10 laureatów, którzy 26 kwietnia wystąpią na koncercie galowym.

Przewodniczącym jury 13. edycji festiwalu jest Robert Janowski – ambasador „Piosenki w Meloniku”, piosenkarz, aktor i prezenter telewizyjny, odtwórca głównej roli w kultowym dziś musicalu „Metro”. Obecnie jest gospodarzem teleturnieju „Jaka to melodia” i jurorem programu „The Voice Senior”. W jury zasiadają także: Agnieszka Hekiert – kompozytorka, autorka tekstów i aranżacji, która od wielu lat pełni rolę trenerki wokalnej w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo" oraz Czesław Mozil – duńsko-polski muzyk, piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, aktor dubbingowy i osobowość telewizyjna, znany w przeszłości jako juror „X Factor”.

Czesław Śpiewa gwiazdą koncertu galowego

W sobotę 26 kwietnia o godzinie 19:00 odbędzie się koncert galowy festiwalu, w trakcie którego wystąpią wszyscy nagrodzeni laureaci oraz gwiazda wieczoru – Czesław Śpiewa. Uroczyste wydarzenie, którego częścią będzie ceremonia wręczenia nagród, poprowadzi Robert Janowski, a otwarcia koncertu dokona swoim występem Aleks Szczepanik – laureat grand prix ubiegłorocznej edycji festiwalu.

Informacje o biletach dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Bing, warsztaty kryminalistyki oraz zabawy i animacje

Główną atrakcją Poranka będą warsztaty z kryminalistyki dla dzieci, które przygotuje firma PASSIO POLAND.

Aktualności

Balonowe Show - bajeczne widowisko dla całej rodziny w kwietniu w Rzeszowie

W bajecznym świecie czekają na Was przygody króla Balonona, księżniczki Balotty, latającego smoka i jego niezwykłych przyjaciół.

Aktualności

Sebastian Rejent z programem "Optima Forma" w kwietniu w Rzeszowie

Sebastian Rejent powraca z nowym programem zatytułowanym „Optima Forma” i rusza w trasę po Polsce. W kwietniu odwiedzi również Rzeszów. Występ odbędzie się 18.04 o godz. 20:30 w restauracji Lord Jack.

Aktualności

Znamy dzienną rozpiskę Rzeszowskich Juwenaliów

Wielki Koncertowy Finał odbędzie się w dniach 12 - 13 maja na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej.

Aktualności

Premierowy koncert Kłusem z Blusem w Kinie za Rogiem Cafe

15 kwietnia o 19:00 w Kinie za Rogiem Cafe odbędzie się koncert zespołu Kłusem z Blusem połączony z premierą nowej płyty zatytułowanej „Swing&Jump&Blues”! Bilety w cenie 40zł dostępne na stronie https://niezla-sztuka.pl/pl/i/Bilety/15

Aktualności

Krajobrazy miejskie oraz zabytki Rzeszowa i okolic na zdjęciach Mateusza Głuszka

W Strefie Kultury w CH Plaza Rzeszów prezentowana jest nowa wystawa zatytułowana „Podkarpackie 8 mm” prezentująca fotografie krajobrazów miejskich oraz zabytków Rzeszowa i okolic.

Aktualności

Krótka historia kina polskiego. "Do widzenia, do jutra" w kinie Zorza

12 kwietnia o godz. 18:30 na dużej sali kina Zorza będzie można obejrzeć film Janusza Morgensterna "Do widzenia, do jutra" z 1960 roku. Projekcja odbędzie się w ramach cyklu „Krótka historia kina...

Reklama