Rzeszów - Czwartek, 05.03.2026
Reklama

Stworzyli muzykę do serialu "1670", wkrótce zagrają w Rzeszowie

Dodano: 10.03.2025 r. / Redakcja

WoWaKin / Materiały prasowe
WoWaKin / Materiały prasowe

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie ogłosił harmonogram koncertów w ramach cyklu Etno-Wiosna. Jako pierwszy wystąpi zespół WoWaKin, który wraz z Niną Kodorską zaaranżował i wykonał muzykę do hitu serialowego Netflixa – „1670”.

Cykl pod nazwą Etno-Wiosna to wiosenna propozycja koncertów łączących brzmienie ludowe, etniczne ze współczesną muzyką. Przez trzy miesiące (marzec, kwiecień, maj) na scenie WDK w Rzeszowie zaprezentują się trzy zespoły, każdy o innym brzmieniu i w innej stylistyce.

Pierwszy w tym roku koncert w ramach cyklu odbędzie się 15 marca o godz. 18:00. Wystąpi zespół WoWaKin, który ma na koncie muzykę do serialu „1670”.

Koncert WoWaKin to energetyczna mieszanka oparta na muzyce tradycyjnej, ale z mocnym akcentem muzyki współczesnej. WoWaKin tworzy w nurcie polskiej muzyki tradycyjnej, inaczej - muzyki korzeni - na pograniczu tradycji, folku i improwizacji. Specjalizuje się w interpretacjach muzyki tradycyjnej.

Zespół WoWaKin ma na koncie cztery albumy: Kraj za Miasto (2017), Wiązanka (2020), W malowanych sankach (2021), Latem (2024). Wiązanka została uznana w marcu 2021 roku za jeden  z najlepszych albumów World Music (Top10) przez prestiżowy angielski Songlines Magazine.

Na początku maja 2021 zostali laureatami 2 nagrody w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2020 organizowanym przez Polskie Radio. Wiązanka trafiła także na listę przebojów World Music - Transglobal World Music Chart.

Zespół zagra w składzie:

  • Paula Kinaszewska – skrzypaczka i śpiewaczka,
  • Nina Kodorska – śpiewaczka,
  • Marta Maślanka – cymbalistka,
  • Bartłomiej Woźniak – kompozytor, śpiewak, multiinstrumentalista,
  • Mateusz Wachowiak – harmonista.

Bilety:
30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu)
do nabycia online: bilety.kulturapodkarpacka.pl i w kasie WDK w Rzeszowie

Kolejne koncerty w ramach cyklu Etno Wiosna odbędą się:

  • 5 kwietnia 2025 r. godz. 18:00 – zagra zespół HAŃBA
  • 24 maja 2025 r. godz. 18:00 – zagra zespół KRZIKOPA


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Filmy krótkometrażowe nominowane do Oscara na ekranie WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie organizuje projekcję filmów krótkometrażowych nominowanych do tegorocznej nagrody Oscar. Podczas jednego seansu widzowie będą mogli na wielkim ekranie zobaczyć pięć filmów, które walczą o jedną z najważniejszych...

Aktualności

31. Rzeszowskie Juwenalia. Wiemy, kto zagra na Scenie Bunkier

Organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów odkryli kolejne karty. Poznaliśmy wykonawców sceny Bunkier. Wystąpią na niej m.in. Skolim, Zenon Martyniuk oraz Cypis.

Aktualności

„Dwuchromianowe impresje” – wystawa prac Marcina Materniaka w Galerii WDK

W Galerii WDK można oglądać fotografie Marcina Materniaka wykonane w dawnej technice gumy dwuchromianowej. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 11 marca br.

Aktualności

Legenda polskiej estrady wystąpi na Rzeszowskich Juwenaliach

Maryla Rodowicz dołączyła do wykonawców tegorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Legenda polskiej estrady wystąpi w drugim dniu festiwalu na scenie PRz.

Aktualności

Prace kilkunastu fotografów z kolektywu 52flickers na wystawie w Galerii Nierzeczywistej

6 marca w murach Galerii Nierzeczywistej RSF odbędzie się wernisaż wystawy kolektywu fotograficznego 52flickers zatytułowanej “Punkt przecięcia”. Na ekspozycji prezentowane są prace kilkunastu członków grupy. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca...

Aktualności

MIÜ wystąpi na Rzeszowskich Juwenaliach

MIÜ to kolejny raper w line-upie tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. Reprezentant młodego pokolenia pojawi się na scenie Brend w pierwszym dniu imprezy, tj, 8 maja.

Aktualności

Bluszcz i Jazzpospolita zagrają w marcu w Rzeszowskich Piwnicach

14 marca 2026 roku w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi wrocławski duet Bluszcz. Kilka dni później scenę podziemi przejmie formacja Jazzpospolita, która zagra materiał z albumu „Kosmopolis”.

Aktualności

WDK zaprasza do udziału w wystawie podkarpackiej pisanki wielkanocnej. Ruszyły zgłoszenia

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w wystawie tradycyjnej podkarpackiej pisanki wielkanocnej – wydarzeniu, które od ponad trzech dekad gromadzi twórców wiernych dawnym technikom i międzypokoleniowemu przekazowi.

Reklama