Rzeszów - Wtorek, 30.09.2025
Reklama

Teatr na ekranie: „Długie życie” w Kinie za Rogiem Cafe

Dodano: 26.06.2025 r. / Redakcja

Kino za Rogiem Cafe zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie ze sztuką teatralną w ramach cyklu „Teatr na ekranie”.

TnE to cykl, w którym co miesiąc wyświetlane są ekranizacje głównie młodych, często debiutujących twórców, tworzone przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalających na realizację nowatorskich utworów.

W najbliższy poniedziałek, 30 czerwca 2025 r. o godz. 19:00 w Kinie za Rogiem Cafe będzie można zobaczyć spektakl „Długie życie” w reżyserii Kuby Kowalskiego, na podstawie dramatu Rafała Wojasińskiego.

O spektaklu:

Groteskowy, tragikomiczny spektakl o starości i śmierci, która… nie chce nadejść. Helenka i Władek żyją razem na wsi od bardzo wielu lat. Sami już nie pamiętają, jak długo i czy na pewno są małżeństwem… W ich opowieści nic nie jest jednoznaczne, historia miesza się ze zmyśleniem, prawda z wyobrażeniem prawdy, a wspomnienia z fantazjami. Wiadomo o nich tylko, że są najstarszą parą w okolicy, w regionie, a może nawet w kraju? Sekret ich długowieczności staje się dla miejscowych władz i mediów chwytliwym tematem, na którym można zbić polityczny interes i zwiększyć oglądalność, bo przecież ludzie szukają ”recepty na długie życie”.

Obsada: Jacek Romanowski, Maria Maj, Dominika Kluźniak, Rafał Maćkowiak, Piotr Pawlus

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/dlugie-zycie/

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Wieczór Literacki. Spotkanie z Martyną Bundą i spektakl "Kiedyś Ci opowiem..."

15 października w siedzibie Teatru Przedmieście przy ul. Reformackiej 4 w Rzeszowie, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Wieczory Literackie. Gościem będzie pisarka Martyna Bunda. Przed spotkaniem Teatr Przedmieście zaprezentuje spektakl „Kiedyś...

Aktualności

Zbliża się zakończenie sezonu rzeszowskiej fontanny multimedialnej

Do przyszłej niedzieli można jeszcze oglądać codziennie pokazy fontanny multimedialej w Rzeszowie, o godz. 13:00, 17 i 20:00.

Aktualności

W weekend utrudnienia dla czytelników WiMBP w Rzeszowie

Niedostępna będzie strona internetowa oraz katalogi online. Nieczynny będzie również książkomat i wrzutnia do oddawania książek.

Aktualności

Rekonesans po Jagiellońskiej 24. Atrakcją specjalną retro mapping na budynku Estrady Rzeszowskiej

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 15 października 2022 r. w siedzibie Estrady Rzeszowskiej mieszczącej się w zabytkowej willi rodziny Januszów.

Aktualności

Optymistyczne filmy w WDK. W czwartek rusza festiwal Happy End [PROGRAM]

W programie znalazło się 31 filmów oraz wirtualny wernisaż prac Szczepana Sadurskiego.

Reklama