Rzeszów - Czwartek, 30.04.2026
Reklama

W sobotę w Rzeszowie wirtualna "Noc Muzeów"

Dodano: 12.11.2020 r. / ViC

Trzy rzeszowskie muzea wezmą udział w wirtualnej „Nocy Muzeów”, która odbędzie się 14 listopada 2020 r. W programie, m.in.:  wystawa pasteli Witkacego, pokaz eksponatów Muzeum Okręgowego po konserwacji czy prezentacja oryginalnej lalki filmowej Misia Uszatka.

Podobnie jak i wiele innych wydarzeń kulturalnych, tak i „Noc Muzeów” przeniosła się do przestrzeni wirtualnej. Internetowa odsłona imprezy odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 listopada 2020 od godz. 19.00 na profilach społecznościowych instytucji oraz na stronie www.nocmuzeow.muzeum.rzeszow.pl

W wydarzeniu udział wezmą: Muzeum Okręgowe, Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum

 

PROGRAM NOCY MUZEÓW 2020:

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

  • 19:45: Prezentacja wideo „Witkacy, pastele ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie”
  • 20:45: Prezentacja eksponatów poddanych konserwacji dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży biletów podczas Nocy Muzeów w 2019 roku.
  • 21:00:  Prezentacja wideo „Galeria Malarstwa Europejskiego, kolekcja Dąmbskich”

https://www.facebook.com/Muzeum-Okr%C4%99gowe-w-Rzeszowie-250221808348313

https://youtube.com/channel/UCZOQFqZ4EqyzQmuMnVbxFqA

 

Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie

  • 22:00 „Odchodzące ślady zatrzymać w pamięci” zapowiedź wystawy, prezentacja wideo wybranych eksponatów.

https://www.facebook.com/muzeum.rzeszowie

https://www.youtube.com/channel/UC1fdlhcibaL-NfNQyqYVWCw

 

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

  • 19:00 – Wirtualna prezentacja wystawy planszowej „Wyprawy z Krecikiem” w formie prezentacji na Facebooku
  • 20:00 – Wirtualne oprowadzanie w formie filmu, również w języku migowym, po wystawie „Wyprawy z Krecikiem” na platformie YouTube oraz Facebook.
  • 21:30 – Wirtualne zajęcia edukacyjne dla dzieci pt. „Poznaj z Krecikiem proces powstawania płótna” na platformie YouTube oraz Facebook.
  • 22:30 – Prezentacja oryginalnej lalki filmowej Misia Uszatka, która w tym roku przeszła konserwację dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży biletów podczas Nocy Muzeów w 2019 roku. (Facebook, YouTube)

https://www.facebook.com/MuzeumDobranocek

https://www.youtube.com/user/MuzDobranocek

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Kizo w line-upie Rzeszowskich Juwenaliów 2026

Kizo dołączył do wykonawców przyszłorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Raper wystąpi w pierwszym dniu imprezy, tj. 8 maja 2026 r. na scenie Brend.

Aktualności

Wojtusiowa Izba Dzieciom – koncert charytatywny w WDK w Rzeszowie

Zespół Wojtusiowa Izba zagra charytatywny koncert na rzecz dzieci z rzeszowskich domów dziecka. Wydarzenie odbędzie się 20 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

Weekend pełen atrakcji w Świątecznym Miasteczku [19 – 21.12.2025]

Jarmark Bożonarodzeniowy, występy artystyczne, Bajkosfera w Domku Świętego Mikołaja, a także wieczorne karaoke i Christmas Party – tak zapowiada się kolejny weekend w Świątecznym Miasteczku.

Aktualności

Prapremiera nowego spektaklu Teatru Przedmieście wg powieści Wiesława Myśliwskiego

Teatr Przedmieście przygotował nowe widowisko zatytułowane „Ucho igielne” wg powieści Wiesława Myśliwskiego, dwukrotnego laureata Literackiej Nagrody „Nike”. Prapremierowe pokazy odbędą się 20 i 21 grudnia 2025 r.

Aktualności

Gruzińskie wokalistki zaśpiewają podczas specjalnego koncertu noworocznego

27 grudnia 2025 r. w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się koncert noworoczny podczas którego wystąpi Trio Mandili - jeden z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych zespołów wokalnych Kaukazu. Podczas wydarzenia publiczność usłyszy tradycyjną muzyką gruzińską.

Aktualności

Premiera filmu o rzeszowskim zespole RSC. Spotkanie z bohaterami i twórcami oraz koncert

Powstał film dokumentalny o legendarnym rzeszowskim zespole RSC. Uroczysta premiera z udziałem bohaterów i twórców odbędzie się 17 grudnia (środa) o godz. 18.00 na sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Po...

Aktualności

Znamy już 8 wykonawców, którzy wystąpią na Rzeszowskich Juwenaliach 2026

Organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów przedstawili kolejnego wykonawcę, który wystąpi na przyszłorocznej imprezie. Do ogłoszonych do tej pory artystów dołączył duet hip-hopowy PRO8L3M.

Aktualności

Wyjątkowe zakończenie roku w DKF Klaps. Nieme arcydzieło Hitchcocka z muzyką na żywo

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza 15 grudnia 2025 r. (poniedziałek) na wyjątkową i niepowtarzalną projekcję filmu niemego pt. LOKATOR – z muzyką na żywo w...

Reklama