Rzeszów - Niedziela, 16.11.2025
Reklama

W weekend rusza 13. edycja Rzeszów Jazz Festiwal

Dodano: 14.11.2025 r. / Redakcja

Na zdj. od lewej: Damasiewicz - Miguła / Paulina Przybysz „Insides”, materiały prasowe
Na zdj. od lewej: Damasiewicz - Miguła / Paulina Przybysz „Insides”, materiały prasowe

15 listopada rusza 13 edycja Rzeszów Jazz Festiwal, autorskiego wydarzenia organizowanego przez Tomasza Drachusa i stowarzyszenie Art Motive. Tegorocznymi gwiazdami festiwalu będą: Ewa Bem, Paulina Przybysz, Henryk Miśkiewicz i Piotr Damasiewicz. Nie zabraknie też jam session i imprezy towarzyszącej.

Tegoroczny Rzeszów Jazz Festival to 6 wydarzeń i jak zawsze kilka różnych miejsc, w których wybrzmi znakomita muzyka.

15 listopada kontynuując udaną współpracę z rzeszowskimi Dominikanami, organizatorzy zapraszają do kościoła oo Dominikanów na darmowy koncert w ramach zaduszek, duetu: Damasiewicz / Miguła tworzonego przez czołowego polskiego trębacza jazzowego – Piotra Damasiewicza i skrzypaczki i wokalistki – Justyny Miguły. Duet podzieli się swoją muzyką inspirowaną wielokrotnymi podróżami w różne zakątki świata w celu eksploracji muzyki, kultury, akustyki świątyń etc.

Dzień później, 16 listopada w C.H. Plaza Rzeszów, znów wybrzmi muzyka w ramach festiwalu. Ze swoim koncertem wystąpi znakomita Paulina Przybysz, której towarzyszyć będzie top polskich muzyków jazzowych nowego pokolenia. Wokalistka zaprezentuje materiał ze świetnie przyjętej płyty „Insides”.

20 listopada RJF przeniesie się do Filharmonii Podkarpackiej na spektakularny koncert legendarnej Ewy Bem w towarzystwie dziewięcioosobowego zespołu pod wodzą Grzecha Piotrowskiego. Koncert będzie wielkim i sentymentalnym powrotem do płyty „Ewa Bem Loves the Beatles” z 1984 roku, gdzie wokalistka interpretuje utwory z repertuaru legendarnej „czwórki z Liverpoolu”.

21 listopada w Auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego wystąpi fantastyczny kwartet pod wodzą legendy polskiego saksofonu – Henryka Miśkiewicza. Towarzyszyć mu będą znakomici instrumentaliści: Wojciech Majewski, Sławomir Kurkiewicz i Michał Miśkiewicz. Muzycy zaprezentują jazzową muzykę filmową i autorskie jazzowe interpretacje muzyki filmowej.

Zwieńczeniem tegorocznego Rzeszów Jazz Festiwal będzie festiwalowe jam session w Rzeszowskich Piwnicach, poprzedzone „High – endowym spotkaniem winylowym” we współpracy z salonem audio „Linia Dźwięku”. Wydarzenia odbędą się w sobotę 22 listopada.

PROGRAM RZESZÓW JAZZ FESTIWAL 2025

15 listopada – Damasiewicz ./ Miguła - Kościół oo Dominikanów, 19:00, wstęp wolny
16 listopada – Paulina Przybysz „Insides” – C.H. Plaza Rzeszów, 18:00
20 listopada – Ewa Bem Loves The Beatles i Grzech Piotrowski Band, Filharmonia Podkarpacka, 19:30
21 listopada – Henryk Miśkiewicz Kwartet – Aula Instytutu Teologoczno Pastoralnego, 20:00
22 listopada – High-endowe spotkanie winylowe – Rzeszowskie Piwnice, 15:00, wstęp wolny
22 listopada – Festiwalowe Jam Session – Rzeszowskie Piwnice, 20:00

Bilety na koncerty w ramach festiwalu są dostępne w serwisie Niezła Sztuka – www.niezla-sztuka.pl/bilety oraz stacjonarnie w sklepie Niezła Sztuka (budynek BWA Rzeszów, parter) od wtorku do czwartku w godzinach 12:00 – 18:-00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Strachy na Lachy i O.S.T.R. dołączają do line-upu 29. Rzeszowskich Juwenaliów

Do ogłoszonych do tej pory wykonawców 29. Rzeszowskich Juwenaliów dołączyli: zespół Strachy na Lachy, który wystąpi 10 maja na scenie głównej oraz O.S.T.R. który również zagra w pierwszym dniu wydarzenia, na scenie...

Aktualności

MIR i JAZZ Beatles w marcu w Rzeszowskich Piwnicach

Estrada Rzeszowska przygotowała kolejną dawkę muzyki alternatywnej oraz sentymentalną podróż do Liverpoolu z czasów Beatlesów, czyli dwa niezwykłe koncerty, które odbędą się w marcu w Rzeszowskich Piwnicach.

Aktualności

Uznany dyrygent, dwa chóry i czeska sopranistka - wieczór symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej

Jiří Petrdlík, jeden najlepszych dyrygentów europejskich swojego pokolenia, poprowadzi orkiestrę symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas piątkowego koncertu symfonicznego. Koncert wzbogaci udział dwóch chórów. Solistką wieczoru będzie czeska sopranistka Miroslava Časarová.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2024. Gibbs dołącza do artystów sceny hip hop

Organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów ogłosili kolejnego wykonawcę, który dołączył do line’upu imprezy. Gibbs wystąpi 11 maja na scenie hip hop.

Aktualności

Cyrk Safari z nowym programem "Bravissimo" w Rzeszowie

W weekend, 16 i 17 marca do Rzeszowa przyjedzie Cyrk Safari. Jeden z najstarszych cyrków w Polsce zaprezentuje nowy program zatytułowany „Bravissimo”, bez zwierząt, ale z udziałem międzynarodowych artystów.

Aktualności

Wtorek z klasyką. Dwa filmy Krzysztofa Kieślowskiego w Kinie za Rogiem Cafe

Dwa obrazy Krzysztofa Kieślowskiego zobaczymy podczas najbliższego spotkania w ramach cyklu „Wtorek z klasyką” organizowanego przez rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe.

Aktualności

"Kultura jest kobietą" - spotkanie artystek z Podkarpacia z okazji Dnia Kobiet

8 marca 2024r. o godzinie 15:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie organizowane jest kolejne spotkanie kobiet związanych z kulturą na Podkarpaciu w ramach projektu "Kultura jest kobietą".

Reklama