Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Wernisaż wystawy „Czas pogodnego piękna” z okazji jubileuszu 80-lecia Wacława Kochanowicza

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

Teatr im. Wandy Siemaszkowej - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Teatr im. Wandy Siemaszkowej - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

W najbliższą sobotę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczne – jubileusz 80-lecia urodzin Wacława Kochanowicza, wybitnego malarza związanego z Podkarpaciem. Towarzyszący uroczystości wernisaż „Czas pogodnego piękna” stanie się okazją do spojrzenia na wieloletnią twórczość artysty, a także do wspólnego spotkania ze sztuką, muzyką i refleksją.

Wacław Kochanowicz urodził się w 1945 roku w Pruchniku i od lat konsekwentnie rozwija własny, rozpoznawalny styl malarski. W swoich pracach, tworzonych głównie w technice oleju na płótnie, sięga do wspomnień z dzieciństwa, pejzaży rodzinnych stron oraz obrazów codziennego życia dawnych wsi i miasteczek. Jego malarstwo – pełne realizmu, spokoju i wrażliwości – skupia się na świecie prostych wartości i próbie ocalenia ich od zapomnienia.

Jubileuszowy wieczór odbędzie się 24 stycznia 2026 r. o godz. 16.00. Rozpocznie się otwarciem wystawy oraz wprowadzeniem w twórczość artysty. Spotkanie poprowadzi Jacek Krzysztof Nowak.

Program wydarzenia wzbogacą m.in. występ uczennicy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, opowieść o drodze artystycznej Jubilata, jubileuszowa niespodzianka oraz projekt „Artystyczne dylematy Sztucznej Inteligencji”, przygotowany przez Akademię Wokalno-Aktorską z Brzozowa. Centralnym momentem spotkania będzie także wystąpienie Wacława Kochanowicza oraz rozmowy z zaproszonymi gośćmi.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Spektakl "Kroniki podwórkowe" w plenerze

Zbliża się kolejny spektakl plenerowy organizowany w ramach Letniej Sceny Teatru Przedmieście.

Aktualności

Bezpłatne warsztaty fotograficzne dla seniorów w Rzeszowie

Od sierpnia do października br., Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne organizuje warsztaty fotograficzne dla seniorów. Bezpłatne szkolenia będą odbywać się w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. Jana Matejki 10 oraz podczas plenerów miejskich.

Aktualności

"Niebo nad Berlinem" na zakończenie retrospektywy Wima Wendersa

W poniedziałek, 31 lipca 2023 r. w Kinie Za Rogiem Cafe odbędzie się ostatnia projekcja filmowa w ramach „Retrospektywy Wima Wendersa”. Wyświetlony zostanie film „Niebo nad Berlinem”. Początek seansu o godz. 18:30.

Aktualności

Spotkanie z Iloną Łepkowską w Ogrodach Bernardyńskich

Ilona Łepkowska spotka się z rzeszowską publicznością w ramach cyklu „Letnie Ogrody Literackie” organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Koncert Jack Dupon i Mark and The Boomers na rzeszowskim Rynku

Wydarzenie odbędzie się w ramach nowego cyklu zatytułowanego „Improwizacje na Skwerze”.

Aktualności

Końskie życie na fotografiach Elżbiety Kaliszewskiej. Nowa wystawa w Rzeszowskich Piwnicach

„Konie światłem malowane” to tytuł nowej wystawy, która od 1 sierpnia br. będzie prezentowana w Rzeszowskich Piwnicach. Autorką jest Elżbieta Kaliszewska, która fotografuje od dawna, a ta życiowa pasja wywodzi się z...

Aktualności

Wystawa fotografii w terminalu lotniska w Jasionce

Wystawa zatytułowana „Polacy w bitwie o Wielką Brytanię”, którą przygotowało Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, przedstawia najistotniejsze informacje o polskim wkładzie w pierwsze strategiczne zwycięstwo alianckie w II wojnie światowej.

Aktualności

Plenerowe koncerty kameralne na rzeszowskich osiedlach

Już w ten weekend odbędą się trzy z czterech wydarzeń plenerowych organizowanych przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach cyklów: „Dobry wieczór z kulturą” oraz „Spotkania muzyczno-artystyczne na Osiedlu Kotuli”.

Reklama