Druga odsłona spaceru kryminalnego, który poprowadzi nas śladami przestępstw, zagadek i policyjnych interwencji w Rzeszowie. Cofniemy się aż do XV wieku, by odkryć mroczne epizody z historii miasta – od czasów nowożytnych, przez okres galicyjski, aż po dwudziestolecie międzywojenne.
Podczas spaceru poznamy autentyczne historie oparte na oryginalnych źródłach: archiwalnych dokumentach miejskich, aktach sądowych oraz dawnych dziennikach policyjnych. Usłyszymy o śledztwach, które nie zawsze kończyły się rozwiązaniem, o miejscach zbrodni, interwencjach straży miejskiej, a także o nieznanych epizodach z przeszłości, które dziś zaskakują równie mocno, co przed laty.
Przewodnikiem po kryminalnej stronie historii Rzeszowa będzie Krzysztof Bajrasz – pasjonat dziejów miasta i badacz miejskich archiwów.
- 18 października o godzinie 15:00 miejsce zbiórki: Rzeszowskie Piwnice (Rynek 26)
- Bilety: w cenie 30 zł dostępne online w zakładce kup bilet lub stacjonarnie w kasie Rzeszowskich Piwnice
- Wiek uczestników: tylko dla osób dorosłych