Reklama

Informator Dekanat I

Łukawiec Dolny: Św. Piotra i Pawła

Łukawiec 745
36-004 Łąka
(0-17) 771 20 85
Wieś Łukawiec Dolny należała do parafii w Łące. Do budowy tej świątyni przystąpiono jesienią 1985 r. 22.06.1986 r. bp Ignacy Tokarczuk, Biskup Przemyski, dokonał uroczystego poświęcenia kamienia węgielnego.
 
29.06.1990 r. poświęcił świątynię p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz NMP Matki Kościoła. Stanęła kosztem całej parafii oraz długą pracą (przeszło jedenaście lat) i wkładem mieszkańców Łukawca Dolnego i wielkim osobistym wkładem kilku osób szczególnie oddanych tej świątyni. W dniu 18.08.2001 r. Ks. bp Kazimeirz Górny, Biskup Rzeszowski, przychylając się do licznych próśb wiernych erygował w tej miejscowości parafię p.w. św. Piotra i Pawła. Pierwszym proboszczem został mianowny ks. mgr Jerzy Kowal.
Data wprowadzenia: 2008-09-01;

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem