Reklama

Aktualności Podkarpacie

15 mln zł dla podkarpackiego szpitala. Która placówka i na co otrzyma wsparcie?

Dodano: 16.01.2017

15 mln zł dla podkarpackiego szpitala. Która placówka i na co otrzyma wsparcie? - Aktualności Podkarpacie

Fot. Samorząd Podkarpacki

PODKARPACIE. Na pomoc materialną w celu realizacji projektu „Koordynowana opieka kardiologiczna” może liczyć Szpital Wojewódzki im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

Dotacje zostaną udzielone w ramach środków unijnych uzyskanych z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. To pozwoli na szerszy dostęp do profesjonalnej opieki kardiologicznej.

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej na stronie www.podkarpackie.pl – „Członek Zarządu Stanisław Kruczek podziękował na konferencji dyrekcji szpitala i radnym województwa za zaangażowanie przy wsparciu projektu - Dobrą informacją jest to, że 15 grudnia ubiegłego roku udało się zakontraktować w Komitecie Sterującym w Warszawie środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na ochronę zdrowia. Dzięki temu jeszcze z końcem roku ogłosiliśmy konkurs na kwotę 102 mln zł w ochronie zdrowia, a nasze regionalne programy realizowane w trybie pozakonkursowym uzyskały akceptację. Wśród nich jest projekt o wartości 15 mln zł, który będzie realizowany w przemyskim szpitalu, związany z kardiologią”.

Jak dodał – „Dobrą wiadomością dla lokalnej społeczności jest także ta, że przemyski szpital w projekcie sieci szpitali został uwzględniony w trzeciej kategorii, czyli tej najważniejszej w systemie. Oznacza to, że będzie miał najwyższą rangę, a zatem najwięcej oddziałów specjalistycznych zakontraktowanych w sposób budżetowy w Narodowym Funduszu Zdrowia”.REKLAMA

Przydzielone placówce wsparcie finansowe pozwoli na stworzenie nowego Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej. Dodatkowo istniejący Oddział Kardiologiczny poszerzy swoją działalność o Pododdział Kardiologii Inwazyjnej. Część środków pieniężnych zostanie przekazanych na doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny poradni kardiologicznej w szpitalu oraz unowocześnienie i wyposażenie Pracowni Hemodynamiki i Angiologii poprzez inwestycję w nowy angiograf. Ten, z którego szpital korzysta na chwilę obecną ma już 13 lat. W przypadku ewentualnej awarii urządzenia, szpital nie ma możliwości pełnienia dyżuru zawałowego i wykonywania wszelkich procedur kardiologicznych a pacjenci musieliby być kierowani do szpitali w Rzeszowie, Sanoku oraz Krośnie.

Przydzielone fundusze umożliwią również skrócenie kolejki do rehabilitacji i dalszej terapii. Projekt w całości szacowany jest na kwotę 14,8 mln zł. Dofinansowanie z Unii wynosi 12,6 mln zł. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycje uda się zrealizować w IV kwartale 2018 roku.
 
 

Źródło: Artykuł w oparciu o informacje z www.podkarpackie.pl

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Odkryto ponad 50 bomb lotniczych. W akcji uczestniczyli saperzy z Rzeszowa - Aktualności Podkarpacie

Odkryto ponad 50 bomb lotniczych. W akcji uczestniczyli saperzy z Rzeszowa

PODKARPACIE. Patrol Wojska Polskiego wykopał z ziemi i zabezpieczył 50 bomb lotniczych oraz 45 sztuk innych elementów. ...

187 mln zł na rewitalizację linii Padew-Mielec-Dębica. PKP PLK przebuduje m.in. 9 stacji i 32 km torów - Aktualności Podkarpacie

187 mln zł na rewitalizację linii Padew-Mielec-Dębica. PKP PLK przebuduje m.in. 9 stacji i 32 km torów

PODKARPACIE. Przebudująperony na 9 stacjach i przystankach oraz tory na długości 32 km między Mielcem a Dębicą. ...

Na Podkarpaciu odkryto złoża gazu ziemnego wysokometanowego. Zasoby oszacowano na poziomie 2 mld m3 - Aktualności Podkarpacie

Na Podkarpaciu odkryto złoża gazu ziemnego wysokometanowego. Zasoby oszacowano na poziomie 2 mld m3

PODKARPACIE. Zasoby geologiczne koncesji PKN ORLEN na Podkarpaciu szacowane są na ok. 10 mld m3. ...

Pijany kierowca wjechał do rowu. Świadek zdarzenia uniemożliwił mu dalszą jazdę  - Aktualności Podkarpacie

Pijany kierowca wjechał do rowu. Świadek zdarzenia uniemożliwił mu dalszą jazdę

PODKARPACIE. 29-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. ...

Zatrzymano poszukiwanego mężczyznę. Miał 4,5 promila i ugrzązł w stawie - Aktualności Podkarpacie

Zatrzymano poszukiwanego mężczyznę. Miał 4,5 promila i ugrzązł w stawie

PODKARPACIE. Mężczyzna założył się z kolegą o butelke wódki, że wejdzie do stawu. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem