Aktualności Podkarpacie

15 mln zł dla podkarpackiego szpitala. Która placówka i na co otrzyma wsparcie?

Dodano: 16.01.2017

Aktualności Podkarpacie | 15 mln zł dla podkarpackiego szpitala. Która placówka i na co otrzyma wsparcie?

Fot. Samorząd Podkarpacki

PODKARPACIE. Na pomoc materialną w celu realizacji projektu „Koordynowana opieka kardiologiczna” może liczyć Szpital Wojewódzki im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

Dotacje zostaną udzielone w ramach środków unijnych uzyskanych z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. To pozwoli na szerszy dostęp do profesjonalnej opieki kardiologicznej.

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej na stronie www.podkarpackie.pl – „Członek Zarządu Stanisław Kruczek podziękował na konferencji dyrekcji szpitala i radnym województwa za zaangażowanie przy wsparciu projektu - Dobrą informacją jest to, że 15 grudnia ubiegłego roku udało się zakontraktować w Komitecie Sterującym w Warszawie środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na ochronę zdrowia. Dzięki temu jeszcze z końcem roku ogłosiliśmy konkurs na kwotę 102 mln zł w ochronie zdrowia, a nasze regionalne programy realizowane w trybie pozakonkursowym uzyskały akceptację. Wśród nich jest projekt o wartości 15 mln zł, który będzie realizowany w przemyskim szpitalu, związany z kardiologią”.

Jak dodał – „Dobrą wiadomością dla lokalnej społeczności jest także ta, że przemyski szpital w projekcie sieci szpitali został uwzględniony w trzeciej kategorii, czyli tej najważniejszej w systemie. Oznacza to, że będzie miał najwyższą rangę, a zatem najwięcej oddziałów specjalistycznych zakontraktowanych w sposób budżetowy w Narodowym Funduszu Zdrowia”.REKLAMA

Przydzielone placówce wsparcie finansowe pozwoli na stworzenie nowego Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej. Dodatkowo istniejący Oddział Kardiologiczny poszerzy swoją działalność o Pododdział Kardiologii Inwazyjnej. Część środków pieniężnych zostanie przekazanych na doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny poradni kardiologicznej w szpitalu oraz unowocześnienie i wyposażenie Pracowni Hemodynamiki i Angiologii poprzez inwestycję w nowy angiograf. Ten, z którego szpital korzysta na chwilę obecną ma już 13 lat. W przypadku ewentualnej awarii urządzenia, szpital nie ma możliwości pełnienia dyżuru zawałowego i wykonywania wszelkich procedur kardiologicznych a pacjenci musieliby być kierowani do szpitali w Rzeszowie, Sanoku oraz Krośnie.

Przydzielone fundusze umożliwią również skrócenie kolejki do rehabilitacji i dalszej terapii. Projekt w całości szacowany jest na kwotę 14,8 mln zł. Dofinansowanie z Unii wynosi 12,6 mln zł. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycje uda się zrealizować w IV kwartale 2018 roku.
 
 

Źródło: Artykuł w oparciu o informacje z www.podkarpackie.pl

Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Aktualności Podkarpacie | 85 mln na rozbudowę drogi na odcinku Babica-Zaborów wraz z budową obwodnicy Czudca

85 mln na rozbudowę drogi na odcinku Babica-Zaborów wraz z budową obwodnicy Czudca

PODKARPACIE. Dzięki rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 988 poprawi się dostępność transportowa obszarów położonych na południe o...

Aktualności Podkarpacie | Nowe przedszkola, Kluby Integracji Społecznej i pomoc osobom bezrobotnym. Wszystko dzięki RPO WP 2014 – 2017

Nowe przedszkola, Kluby Integracji Społecznej i pomoc osobom bezrobotnym. Wszystko dzięki RPO WP 2014 – 2017

PODKARPACIE. EFS przeprowadzane są konkursy, które podzielono na trzy filary (Osie priorytetowe). ...

Aktualności Podkarpacie | Policja podsumowała rok 2017. Funkcjonariusze zapewniają, że Podkarpacie jest bezpieczne

Policja podsumowała rok 2017. Funkcjonariusze zapewniają, że Podkarpacie jest bezpieczne

PODKARPACIE. Znaczący spadek przestępczości kryminalnej. Skuteczna walka z przestępczością ekonomiczną i narkotykową, to tylko niekt&oa...

Aktualności Podkarpacie | 2,5 metrowy boa w stercie śmieci. Węża znaleźli pracownicy sortowni

2,5 metrowy boa w stercie śmieci. Węża znaleźli pracownicy sortowni

PODKARPACIE. Strażacy po przyjeździe na miejsce odkryli, że gad jest nieżywy....

Aktualności Podkarpacie | 82-latek zginął w pożarze. Do tragedii doszło w Roztokach Dolnych

82-latek zginął w pożarze. Do tragedii doszło w Roztokach Dolnych

PODKARPACIE. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnych – 19 strażaków. ...

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: