Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

Budimex wyremontuje odcinek DW 988 Czudec - Zaborów

Dodano: 04.04.2024 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. 54 mln zł będzie kosztowała rozbudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Czudec – Zaborów. Inwestycję zrealizuje wyłoniona w przetargu firma Budimex. Prace trwać będą 2,5 roku. 

- Ta droga istotnie jest w kiepskim stanie. Na bieżąco otrzymywałem informacje oraz zdjęcia. Nie jest komfortem poruszanie się taką drogą. Rozumiem doskonale tych, którzy mieli uwagi. Do tej sytuacji przyczyniła się zima. Na tym odcinku doraźne nakładki i naprawy nie miały już sensu. Bardzo cieszę się, że możemy wkrótce ruszyć z remontem – powiedział marszałek Ortyl, podczas sesji powiatu strzyżowskiego, gdzie rozmawiano o potrzebie remontu drogi między Czudcem a Zaborowem.

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie około 3-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej od Czudca do Zaborowa. Roboty obejmą także rozbudowę skrzyżowań z drogami innych kategorii, przebudowę wiaduktu nad linią kolejową nr 106 (Rzeszów Główny – Jasło), modernizację mostu na Wisłoku oraz dostosowanie zatok autobusowych, remont oraz budowę nowych chodników.

Po zakończeniu inwestycji, droga wojewódzka na odcinku Czudec-Zaborów spełniać będzie parametry drogi klasy G.

Marszałek Władysław Ortyl wspomniał, że w ciągu ostatnich lat samorząd województwa zrealizował również inne inwestycje drogowe w powiecie strzyżowskim.
Reklama
- Udało się pozyskać środki z różnych źródeł, zarówno z naszego RPO, z programu Polska Wschodnia, z Ministerstwa Infrastruktury. Ten montaż finansowy zamknął się kwotą 248,7 mln złotych, co jest kwotą absolutnie bez precedensu. Za te środki wybudowano obwodnicę Czudca wraz z rozbudową odcinka Babica – Czudec, zbudowano obwodnicę Strzyżowa, przebudowano DW 988 na odcinku Zaborów – Strzyżów, przebudowano mosty w Godowej i w Żyznowie oraz nawierzchnię DW 989 Strzyżów – Lutcza – dodaje marszałek Władysław Ortyl.  
       
Trwają też prace zmierzające do przebudowy 16 km odcinka Strzyżów – Twierdza. W trakcie przygotowania jest przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji ZRID. W planach jest także przebudowa DW 989 w Lutczy wraz z budową nowego mostu przez rzekę Stobnica.

Umowa pomiędzy firma Budimex, która przebuduje 3-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej od Czudca do Zaborowa, a Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich ma zostać podpisana w najbliższych dniach. Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy w ciągu dwóch tygodni.

Zadanie przewidziane jest do dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Markowej. Nie żyje 20-letnia kobieta

MARKOWA. 20-letnia kobieta kierująca fordem, uderzyła w bariery ochronne, wpadła do przydrożnego rowu i dachowała. Niestety, jej życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w Książnicach. Kobietę przygniótł ciągnik rolniczy

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na prywatnej posesji w miejscowości Książnice w powiecie mieleckim. 70-kobieta został przygnieciona przez ciągnik. Pomimo reanimacji, kobieta zmarła.

POLICYJNA AKCJA

„(Nie)trzeźwy poranek” na podkarpackich drogach. Zatrzymano ponad 50 kierowców

PODKARPACIE. Blisko 11 tys. skontrolowanych kierowców, 52 osoby po spożyciu alkoholu - to bilans wczorajszych działań podkarpackich policjantów na drogach regionu.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW dla Podkarpacia. W czwartek burze, ulewny deszcz i wiatr

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne w tym tygodniu ostrzeżenie przed burzami, jakie spodziewane są na Podkarpaciu. Burzom będzie towarzyszył silny wiatr, deszcz oraz miesiącami grad.

DACHOWANIE FIATA

Tragiczny wypadek w Goliszowcu. Nie żyje 20-letni kierowca

PODKARPACIE. Na trasie z Goliszowca do Rzeczycy Długiej w powiecie stalowowolskim doszło do tragicznego wypadku. 20-letni kierowca fiata stracił panowanie nad autem i dachował. Niestety, zmarł w szpitalu. Trwa wyjaśnianie przyczyn tego...

BURZE, WIATR i ULEWNY DESZCZ!

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego woj. podkarpackiego

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanymi burzami na terenie całego województwa podkarpackiego.

ŚMIERTELNY WYPADEK

Dachowanie samochodu na DW881 w Medyni Głogowskiej. 1 osoba nie żyje

MEDYNIA GŁOGOWSKA. Na drodze wojewódzkiej nr 881 w Medyni Głogowskiej dachował samochód, którym podróżowały trzy osoby. Wszystkie trafiły do szpitala. Niestety jedna z nich, 87-letnia pasażerka zmarła.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

Będzie bezpieczniej dla pieszych na DK9 w Głogowie Małopolskim

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ponownie ogłosiła przetarg na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na DK9 w Głogowie Małopolskim. Inwestycja wykonana zostanie w systemie projektuj-buduj.

Reklama