Aktualności Rzeszów

1,4 mld złotych - oto Budżet Rzeszowa na 2018 rok. Sprawdź na co przeznaczono pieniądze

Dodano: 04.12.2017

Aktualności Rzeszów | 1,4 mld złotych - oto Budżet Rzeszowa na 2018 rok. Sprawdź na co przeznaczono pieniądze

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Wydatki budżetu Rzeszowa w 2018 roku wyniosą 1 471 906 955 zł. Największa cześć z tej puli poświęcona będzie inwestycjom, aż 472 017 306 zł. Rekordowy budżet zaprezentowano podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Największą część budżetu 2018 roku pochłaniają wydatki związane z Oświatą i Wychowaniem (382 mln zł.). Z kolei w tej grupie najwięcej pieniędzy „włożono” w technika (52 mln zł.) oraz przedszkola (64 mln zł.). Inwestycje w tej grupie, w większości przypadków wiążą się z remontami obecnych jednostek oświatowych.

Kolejnym punktem, pod względem sumy wydatków, jest Transport i Łączność (375 mln zł.). W tym przypadku imponująca wartość tego rodzaju wydatków wydaje się być w pełni uzasadniona poczynaniami Miasta, gdyż w budżecie zapisano sumy na budowę połączenia ul. Lubelskiej z Warszawską oraz całkowitą przebudowę drogi prowadzącej od ul. Podkarpackiej do Boguchwały.

Warto wspomnień, że w przyszłorocznych planach znalazło się miejsce na przebudowę ul. Kościuszki, co wiąże się z kolejnym etapem przebudowy rzeszowskiego deptaka. Dodatkowo w budżecie na 2018 r. uwzględniono kwotę przeznaczoną na zakup 50 nowych autobusów.REKLAMA

Trzecią pozycją pod względem zainwestowanych środków jest Gospodarka komunalna i ochrona środowiska (123 mln zł.). Właśnie w tej grupie znajduje się pozycja mówiąca o budowie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, a cała inwestycja kosztować będzie Miasto 500 tys. zł. Według wstępnych założeń pomnik z brązu, przedstawiający postać Marszałka na koniu, ma powstać na Placu Wolności.

Na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego przeznaczono jedynie 13 mln zł. W tej grupie najciekawszym projektem są: „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury”(12,4 mln zł.). Projekt ma na celu stworzenie w Rzeszowie instytucji kultury, która ukaże miasto jako ośrodek znajdujący się na skrzyżowaniu szlaków, wydarzeń kultur i religii.

Brak w budżecie na rok 2018 wzmianki o rewitalizacji parku przy ul. Dąbrowskiego. Najstarszy park w Rzeszowie wciąż oczekuje na swoją kolei. Miejmy jednak nadzieje, że Miasto znajdzie sposób na znalezienie środków niezbędnych do rewitalizacji parku.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Aktualności Rzeszów | 19 grudnia otwarcie Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku

19 grudnia otwarcie Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Dla mieszkańców Rzeszowa i odwiedzających będzie to miejsce spotkań wśród cudownej scenerii choinek, ozd&oacut...

Aktualności Rzeszów | Czekoladowe atrakcje dla najmłodszych w Milenium Hall

Czekoladowe atrakcje dla najmłodszych w Milenium Hall

RZESZÓW. W ramach akcji „Odkryj magię oczekiwania na Święta” Milka organizuje kampanie aż w 9 miastach Polski. ...

Aktualności Rzeszów | Rzeszów zajął trzecie miejsce w plebiscycie „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2017”

Rzeszów zajął trzecie miejsce w plebiscycie „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2017”

RZESZÓW. Głosujący podkreślili, że Rzeszów jest miastem sprzyjającym rozwojowi, nowoczesnym, atrakcyjnym i mającym wiele do za...

Aktualności Rzeszów | Boiska sportowe w opuszczonych halach. Nierealne marzenie czy pieśń przyszłości?

Boiska sportowe w opuszczonych halach. Nierealne marzenie czy pieśń przyszłości?

RZESZÓW. Duński Game Streetmekka jest świetnym przykładem, że tego typu inwestycja może się udać. ...

Aktualności Rzeszów | Rzeszowski Szpital Pro-Familia najbezpieczniejszą placówką w regionie

Rzeszowski Szpital Pro-Familia najbezpieczniejszą placówką w regionie

RZESZÓW. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia zdobył 893 punkty, zajmując 2. miejsce w skali kraju oraz 1. na Podkarpaciu. ...

Nowe na portalu

REKLAMA

Najczęściej czytane

Rzeszów pod lupą

Fotorelacje z Rzeszowa

Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Partnerzy: