Reklama

Aktualności Rzeszów

1,4 mld złotych - oto Budżet Rzeszowa na 2018 rok. Sprawdź na co przeznaczono pieniądze

Dodano: 04.12.2017

1,4 mld złotych - oto Budżet Rzeszowa na 2018 rok. Sprawdź na co przeznaczono pieniądze  - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Wydatki budżetu Rzeszowa w 2018 roku wyniosą 1 471 906 955 zł. Największa cześć z tej puli poświęcona będzie inwestycjom, aż 472 017 306 zł. Rekordowy budżet zaprezentowano podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Największą część budżetu 2018 roku pochłaniają wydatki związane z Oświatą i Wychowaniem (382 mln zł.). Z kolei w tej grupie najwięcej pieniędzy „włożono” w technika (52 mln zł.) oraz przedszkola (64 mln zł.). Inwestycje w tej grupie, w większości przypadków wiążą się z remontami obecnych jednostek oświatowych.

Kolejnym punktem, pod względem sumy wydatków, jest Transport i Łączność (375 mln zł.). W tym przypadku imponująca wartość tego rodzaju wydatków wydaje się być w pełni uzasadniona poczynaniami Miasta, gdyż w budżecie zapisano sumy na budowę połączenia ul. Lubelskiej z Warszawską oraz całkowitą przebudowę drogi prowadzącej od ul. Podkarpackiej do Boguchwały.

Warto wspomnień, że w przyszłorocznych planach znalazło się miejsce na przebudowę ul. Kościuszki, co wiąże się z kolejnym etapem przebudowy rzeszowskiego deptaka. Dodatkowo w budżecie na 2018 r. uwzględniono kwotę przeznaczoną na zakup 50 nowych autobusów.REKLAMA

Trzecią pozycją pod względem zainwestowanych środków jest Gospodarka komunalna i ochrona środowiska (123 mln zł.). Właśnie w tej grupie znajduje się pozycja mówiąca o budowie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, a cała inwestycja kosztować będzie Miasto 500 tys. zł. Według wstępnych założeń pomnik z brązu, przedstawiający postać Marszałka na koniu, ma powstać na Placu Wolności.

Na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego przeznaczono jedynie 13 mln zł. W tej grupie najciekawszym projektem są: „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury”(12,4 mln zł.). Projekt ma na celu stworzenie w Rzeszowie instytucji kultury, która ukaże miasto jako ośrodek znajdujący się na skrzyżowaniu szlaków, wydarzeń kultur i religii.

Brak w budżecie na rok 2018 wzmianki o rewitalizacji parku przy ul. Dąbrowskiego. Najstarszy park w Rzeszowie wciąż oczekuje na swoją kolei. Miejmy jednak nadzieje, że Miasto znajdzie sposób na znalezienie środków niezbędnych do rewitalizacji parku.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Scena na Bulwarach do remontu - Aktualności Rzeszów

Scena na Bulwarach do remontu

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na remont sceny na terenie Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach....

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA) - Aktualności Rzeszów

Kaplica Sykstyńska w skali 1:1. Niezwykły album można zobaczyć w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Od 18 lipca w Rzeszowie można zobaczyć niezwykłe dzieło poligraficzne. ...

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu.  Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia - Aktualności Rzeszów

Druga tura mediacji w rzeszowskim szpitalu. Zarząd zaproponuje 1200 zł do wynagrodzenia

RZESZÓW. 18 lipca rozpocznie się druga tura mediacji z pracownikami medycznymi Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd...

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę - Aktualności Rzeszów

Potańcówka w stylu lat 80-tych. „Domówka u Janusza” już w najbliższą środę

RZESZÓW. Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że Pomnik Czynu Rewolucyjnego zniknie z przestrzeni miejskiej?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem