Reklama

Aktualności Rzeszów

1,4 mld złotych - oto Budżet Rzeszowa na 2018 rok. Sprawdź na co przeznaczono pieniądze

Dodano: 04.12.2017

1,4 mld złotych - oto Budżet Rzeszowa na 2018 rok. Sprawdź na co przeznaczono pieniądze  - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Wydatki budżetu Rzeszowa w 2018 roku wyniosą 1 471 906 955 zł. Największa cześć z tej puli poświęcona będzie inwestycjom, aż 472 017 306 zł. Rekordowy budżet zaprezentowano podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Największą część budżetu 2018 roku pochłaniają wydatki związane z Oświatą i Wychowaniem (382 mln zł.). Z kolei w tej grupie najwięcej pieniędzy „włożono” w technika (52 mln zł.) oraz przedszkola (64 mln zł.). Inwestycje w tej grupie, w większości przypadków wiążą się z remontami obecnych jednostek oświatowych.

Kolejnym punktem, pod względem sumy wydatków, jest Transport i Łączność (375 mln zł.). W tym przypadku imponująca wartość tego rodzaju wydatków wydaje się być w pełni uzasadniona poczynaniami Miasta, gdyż w budżecie zapisano sumy na budowę połączenia ul. Lubelskiej z Warszawską oraz całkowitą przebudowę drogi prowadzącej od ul. Podkarpackiej do Boguchwały.

Warto wspomnień, że w przyszłorocznych planach znalazło się miejsce na przebudowę ul. Kościuszki, co wiąże się z kolejnym etapem przebudowy rzeszowskiego deptaka. Dodatkowo w budżecie na 2018 r. uwzględniono kwotę przeznaczoną na zakup 50 nowych autobusów.REKLAMA

Trzecią pozycją pod względem zainwestowanych środków jest Gospodarka komunalna i ochrona środowiska (123 mln zł.). Właśnie w tej grupie znajduje się pozycja mówiąca o budowie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, a cała inwestycja kosztować będzie Miasto 500 tys. zł. Według wstępnych założeń pomnik z brązu, przedstawiający postać Marszałka na koniu, ma powstać na Placu Wolności.

Na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego przeznaczono jedynie 13 mln zł. W tej grupie najciekawszym projektem są: „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury”(12,4 mln zł.). Projekt ma na celu stworzenie w Rzeszowie instytucji kultury, która ukaże miasto jako ośrodek znajdujący się na skrzyżowaniu szlaków, wydarzeń kultur i religii.

Brak w budżecie na rok 2018 wzmianki o rewitalizacji parku przy ul. Dąbrowskiego. Najstarszy park w Rzeszowie wciąż oczekuje na swoją kolei. Miejmy jednak nadzieje, że Miasto znajdzie sposób na znalezienie środków niezbędnych do rewitalizacji parku.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Na os. Przybyszówka powstanie zjeżdżalnia talerzykowa i plac zabaw z siłownią - Aktualności Rzeszów

Na os. Przybyszówka powstanie zjeżdżalnia talerzykowa i plac zabaw z siłownią

RZESZÓW. Według wstępnych terminów nowy plac zabaw i siłownia mają powstać do 16 lipca br. ...

Harley Davidson rzeszowskiej policji na targach we Wrocławiu - Aktualności Rzeszów

Harley Davidson rzeszowskiej policji na targach we Wrocławiu

RZESZÓW. Udział w targach, był okazją do przedstawienia kilkutysięcznej widowni policyjnych motocykli, wykorzystywanych w trakcie peł...

Kiermasz i Jarmark Wielkanocny w CH Plaza Rzeszów. Świąteczne stoiska pojawią się 24 marca - Aktualności Rzeszów

Kiermasz i Jarmark Wielkanocny w CH Plaza Rzeszów. Świąteczne stoiska pojawią się 24 marca

RZESZÓW. Świąteczne produkty będzie można podziwiać w CH Plaza Rzeszów codziennie aż do piątku 30 marca 2018 r. ...

Aplikacja BlinkMouse, stworzona przez Politechnikę Rzeszowską, najlepszą w konkursie Focusa - Aktualności Rzeszów

Aplikacja BlinkMouse, stworzona przez Politechnikę Rzeszowską, najlepszą w konkursie Focusa

RZESZÓW. Internauci głosowali na przełomowe przedsięwzięcia naukowe i technologiczne w trzech kategoriach innowacji: technicznej, med...

MTU i Lufthansa Technik kupiły działkę w Jasionce. Powstaną miejsca pracy nawet dla 800 osób - Aktualności Rzeszów

MTU i Lufthansa Technik kupiły działkę w Jasionce. Powstaną miejsca pracy nawet dla 800 osób

RZESZÓW. 16 marca br. w Urzędzie Gminy Trzebownisko odbył się przetarg na działkę położoną 600 metrów od portu lotniczego, o p...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Czy uważasz, że strefa płatnego parkowania w centrum Rzeszowa to dobre rozwiązanie?

TAK

NIE

Nie mam zdania

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy: