Reklama

Aktualności Rzeszów

1,4 mld złotych - oto Budżet Rzeszowa na 2018 rok. Sprawdź na co przeznaczono pieniądze

Dodano: 04.12.2017

1,4 mld złotych - oto Budżet Rzeszowa na 2018 rok. Sprawdź na co przeznaczono pieniądze  - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Wydatki budżetu Rzeszowa w 2018 roku wyniosą 1 471 906 955 zł. Największa cześć z tej puli poświęcona będzie inwestycjom, aż 472 017 306 zł. Rekordowy budżet zaprezentowano podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Największą część budżetu 2018 roku pochłaniają wydatki związane z Oświatą i Wychowaniem (382 mln zł.). Z kolei w tej grupie najwięcej pieniędzy „włożono” w technika (52 mln zł.) oraz przedszkola (64 mln zł.). Inwestycje w tej grupie, w większości przypadków wiążą się z remontami obecnych jednostek oświatowych.

Kolejnym punktem, pod względem sumy wydatków, jest Transport i Łączność (375 mln zł.). W tym przypadku imponująca wartość tego rodzaju wydatków wydaje się być w pełni uzasadniona poczynaniami Miasta, gdyż w budżecie zapisano sumy na budowę połączenia ul. Lubelskiej z Warszawską oraz całkowitą przebudowę drogi prowadzącej od ul. Podkarpackiej do Boguchwały.

Warto wspomnień, że w przyszłorocznych planach znalazło się miejsce na przebudowę ul. Kościuszki, co wiąże się z kolejnym etapem przebudowy rzeszowskiego deptaka. Dodatkowo w budżecie na 2018 r. uwzględniono kwotę przeznaczoną na zakup 50 nowych autobusów.REKLAMA

Trzecią pozycją pod względem zainwestowanych środków jest Gospodarka komunalna i ochrona środowiska (123 mln zł.). Właśnie w tej grupie znajduje się pozycja mówiąca o budowie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, a cała inwestycja kosztować będzie Miasto 500 tys. zł. Według wstępnych założeń pomnik z brązu, przedstawiający postać Marszałka na koniu, ma powstać na Placu Wolności.

Na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego przeznaczono jedynie 13 mln zł. W tej grupie najciekawszym projektem są: „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury”(12,4 mln zł.). Projekt ma na celu stworzenie w Rzeszowie instytucji kultury, która ukaże miasto jako ośrodek znajdujący się na skrzyżowaniu szlaków, wydarzeń kultur i religii.

Brak w budżecie na rok 2018 wzmianki o rewitalizacji parku przy ul. Dąbrowskiego. Najstarszy park w Rzeszowie wciąż oczekuje na swoją kolei. Miejmy jednak nadzieje, że Miasto znajdzie sposób na znalezienie środków niezbędnych do rewitalizacji parku.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Wojciech Buczak wytyka prezydentowi Ferencowi podpisanie deklaracji w sprawie uchodźców - Aktualności Rzeszów

Wojciech Buczak wytyka prezydentowi Ferencowi podpisanie deklaracji w sprawie uchodźców

RZESZÓW. Buczak boi się o bezpieczeństwo, a Ferenc z kolei zapewnia, że chce przyjąć jedynie chrześcijan. ...

18,7 mln zł na poszerzenie oferty multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej. Powstanie m.in. skwer kultury - Aktualności Rzeszów

18,7 mln zł na poszerzenie oferty multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej. Powstanie m.in. skwer kultury

RZESZÓW. Stworzona zostanie aranżacja holu, ekspozycja multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie oraz tzw. skwer kultu...

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Jednostki Ratowniczej-Gaśniczej nr 3. Obiekt znajdzie się na Dworzysku - Aktualności Rzeszów

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Jednostki Ratowniczej-Gaśniczej nr 3. Obiekt znajdzie się na Dworzysku

RZESZÓW. Wykonawca robót będzie firma Baudziedzic, która zrealizuje główną część inwestycji za kwotę 14 919 883,...

Zatrzymano 78-latka podejrzanego o dopuszczenie się czynności seksualnych względem małoletnich poniżej 15 roku życia - Aktualności Rzeszów

Zatrzymano 78-latka podejrzanego o dopuszczenie się czynności seksualnych względem małoletnich poniżej 15 roku życia

RZESZÓW. Sprawcy za zarzucane mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. ...

Burza wokół ul. 3 Maja. Najpierw temat podniósł poseł Buczak, dzień później radni PiS - Aktualności Rzeszów

Burza wokół ul. 3 Maja. Najpierw temat podniósł poseł Buczak, dzień później radni PiS

RZESZÓW. Radni PiS chcieli, aby miasto wygospodarowało 20 tyś zł na opracowanie ekspertyzy inwestycji. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem